Zamknij

Euro 2021: TERMINARZ "polskiej" grupy. Kiedy gra reprezentacja Polski?

01.06.2021 21:03
Euro 2021: TERMINARZ Polski
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Terminarz reprezentacji Polski na Euro 2021. Kiedy odbędą się mecze reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy 2021 ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją? Sprawdź dokładny terminarz Polski na Euro 2021. Kiedy, gdzie i o której godzinie mecze?

  • Reprezentacja Polski na Euro 2021 zagra ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Terminarz reprezentacji Polski na Euro 2021 zakłada mecze w dniach 14 - 23 czerwca
  • Kadra Paulo Sousy grać będzie w Sankt Petersburgu i Sewilli

Euro 2021 dla reprezentacji Polski rozpocznie się 14 czerwca. Na ten dzień zaplanowano nasz pierwszy mecz: spotkanie Polska - Słowacja. Dla biało-czerwonych będzie to teoretycznie najłatwiejsze spotkanie. Słowacja awans do mistrzostw Europy 2021 wywalczyła dopiero w barażu, w którym pokonała w finale Irlandię Północną.

Kolejnym rywalem kadry Paulo Sousy będą mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku. Mecz Polska - Hiszpania odbędzie się 19 czerwca. To starcie zapowiada się dla biało-czerwonych na ogromne wyzwanie. Hiszpanie to jedni z faworytów do końcowego zwycięstwa w całym turnieju. Na 23 czerwca zaplanowano ostatni mecz grupy E Euro 2021 Polska - Szwecja. To po nim dowiemy się, czy i z jakiego miejsca do kolejnej rundy awansowała reprezentacja Polski.

Biało-czerwoni swoje mecze rozgrywać będą w Sankt Petersburgu (Słowacja, Szwecja) i w Sewilli (Hiszpania). Ich bazą w trakcie całej fazy grupowej będzie natomiast Sopot.

Euro 2021: TERMINARZ "polskiej" grupy. Kiedy gra reprezentacja Polski?

  • 14 czerwca, Sankt Petersburg: Polska - Słowacja
  • 19 czerwca, Sewilla: Polska - Hiszpania
  • 23 czerwca, Sankt Petersburg: Polska - Szwecja

Terminarz Polski na Euro 2021 wydaje się być dość korzystny. Na początku Robert Lewandowski i spółka zagrają z teoretycznie najłatwiejszym rywalem. Ewentualne zwycięstwo pozwoli reprezentacji Polski nabrać pewności siebie przed kolejnymi bardzo trudnymi meczami. Poza tym - borąc pod uwagę, że zagramy z tak silnymi przeciwnikami jak Szwecja i Hiszpania - zwycięstwo w starciu ze Słowacją będzie obowiązkiem. Inaczej trudno mieć nadzieję na awans do fazy pucharowej.

Euro 2021: TERMINARZ. Kiedy mecze Polski na mistrzostwach Europy?

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Polska na pewno grać będzie w turnieju w dniach 14-23 czerwca. W tym czasie zaplanowano mecze biało-czerwonych w fazie grupowej. To, czy będą rywalizować w dalszej części turnieju, zależeć będzie od tego, czy wyjdą z grupy. Zadanie jest o tyle łatwe, że do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery najlepsze z trzecich miejsc. Biorąc pod uwagę, że grup jest tylko sześć, szanse na awans (nawet z trzeciego miejsca) są spore.

RadioZET.pl/AN