Zamknij

Niepokojące słowa szefa UEFA ws. Euro 2021. Organizatorzy mogą się wycofać

16.05.2020 21:06
Euro 2020 może odbyć się tylko w ośmiu krajach
fot. PAP/EPA

Szef UEFA Aleksander Ceferin nie wykluczył, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy mogą zostać przeprowadzone w ośmiu, a nie jak planowano w 12 krajach. Turniej miał odbyć się tego lata, ale z powodu pandemii koronawirusa został przełożony.

- Zasadniczo pomysł jest taki, by turniej rozegrać dokładnie w tych samych miastach, co było pierwotnie w planach. W tej chwili mogę powiedzieć, że mamy potwierdzenie od dziewięciu z dwunastu miast. Przy trzech pojawiły się pewne problemy, ale nadal dyskutujemy - powiedział słoweński działacz i dodał: - Chcemy, by impreza odbyła się w dwunastu miastach, ale jeśli się nie uda, to jesteśmy gotowi to zrobić, w ośmiu, dziewięciu, czy dziesięciu.

Ceferin nie wymienił miast, z którymi doszło już do porozumienia. Wiadomo jednak, że pewne problemy zgłosiło Bilbao, gdzie jeden z meczów ma rozegrać reprezentacja Polski. Hiszpanie na razie nie chcą potwierdzić, czy w danych dniach będzie dostępny stadion.

Piłkarz nabija się z ławki rezerwowych na meczu Borussii: Gdzie tu sens? [FOTO]

Z powodu pandemii koronawirusa, która spowodowała już śmierć ponad 310 tys. ludzi, turniej został przeniesiony na 11 czerwca - 11 lipca 2021. Polska ma zagrać w grupie E wraz z Hiszpanią, Szwecją i drużyną z barażów.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP