Zamknij

Dublin i Bilbao nie zorganizują Euro 2021. Wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski

23.04.2021 11:07
Wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski na Euro 2021
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski rozegra mecze Euro 2021 na stadionie La Cartuja w Sewilli oraz na obiekcie w Sankt Petersburgu - te lokalizacje wskazała UEFA po tym, jak z organizacji turnieju wykluczono Dublin oraz Bilbao.

  • Reprezentacja Polski mecze Euro 2021 rozegra w Sewilli i w Sankt Petersburgu
  • Dublin i Bilbao z uwagi na brak możliwości wpuszczenia kibiców na stadiony straciły miano współgospodarza turnieju
  • PZPN szuka nowej bazy dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski w losowaniu trafiła do grupy E, która pierwotnie miała rozgrywać spotkania Euro 2021 w Dublinie oraz w Bilbao. W irlandzkiej stolicy biało-czerwoni mieli mierzyć się ze Słowacją i ze Szwecją, a na starcie z Hiszpanią mieli wybrać się do Kraju Basków. Z tego względu Polski Związek Piłki Nożnej za bazę drużyny narodowej wybrał Portmarnock Hotel & Golf Links nieopodal Dublina. Cała układanka zaczęła się jednak sypać po doniesieniach, że oba miasta mogą stracić organizację turnieju z uwagi na brak gwarancji wpuszczenia kibiców na stadiony, a takich zapewnień wymagała UEFA.

Stało się niemal pewne, że reprezentacja Polski nie zagra w planowanych lokalizacjach, a krajowa federacja będzie musiała poszukać nowych rozwiązań logistycznych, w tym wybrać nowe miejsce pobytu kadry na czas imprezy. Media spekulowały, że nasz zespół może ostatecznie grać w Sewilli i Sankt Petersburgu - w miastach oddalonych od siebie o 4,5 tysiąca kilometrów. Zbigniew Boniek w jednym z wywiadów przekonywał, że możliwości jest jednak więcej niż tylko te dwie.

Euro 2021: Wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski

- Nowe destynacje to być może Newcastle, Manchester, Londyn, Sewilla lub Petersburg - przekonywał w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem dla portalu meczyki.pl. W piątek na Kongresie UEFA zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.

Europejska centrala piłkarska - zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami - odebrała miano miasta-gospodarza Dublinowi i Bilbao. W związku z tym grupa E z Polską, Szwecją, Słowacją i Hiszpanią grać będzie w Sewilli oraz w Sankt Petersburgu.

Reprezentacja Polski turniej Euro 2021 zainauguruje 14 czerwca w Sankt Petersburgu meczem ze zwycięzcą jeden ze ścieżek barażowych Słowacją. Pięć dni później drużyna Paulo Sousy poleci do Andaluzji na spotkanie z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej, 23 czerwca, ponownie poleci do Rosji na starcie ze Szwecją.

RadioZET.pl