Zamknij

"Przegląd Sportowy" potwierdza: Polacy mogą zagrać na Euro 2021 w Rosji

20.04.2021 15:43
Arkadiusz Milik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rosja i Sankt Petersburg mogą zastąpić Irlandię i Dublin w organizacji czterech meczów mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej - poinformował "Przegląd Sportowy". Takie rozwiązanie oznaczałoby, że reprezentacja Polski rozegra u naszych wschodnich sąsiadów aż dwa z trzech meczów fazy grupowej tegorocznego Euro - ze Słowacją oraz ze Szwecją.

  • UEFA podejmie ostateczne decyzje co do wyboru miast gospodarzy w piątek 23 kwietnia
  • We wtorek rano "Przegląd Sportowy" poinformował, że na tapecie UEFA pojawiło się nowe miasto-kandydat do przejęcia organizacji czterech meczów Euro 2021 od Dublina - rosyjski Sankt Petersburg
  • Jak zapowiedział już dla "PS" sekretarz generalny PZPN, jeśli Rosja przejmie mecze od Irlandczyków, baza biało-czerwonych będzie mieściła się w Polsce

UEFA poinformowała w poniedziałek po południu, że ostateczne decyzje co do wyboru miast gospodarzy mistrzostw Europy 2021, wobec niepewnych sytuacji Bilbao, Dublina i Monachium, zostaną podane w piątek 23 kwietnia. Z powodu wciąż rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w stolicy Irlandii, coraz bardziej pewne wydaje się, że to właśnie to miasto zostanie zastąpione jako jedyne.

Irlandzki rząd nie chce bowiem dać gwarancji, że w czerwcu zgodzi się na wpuszczenie kibiców na stadiony, a to warunek konieczny postawiony przez UEFA. Z tego też powodu brane pod uwagę są inne lokalizacje: mówiło się o Manchesterze i Etihad Stadium, Londynie i Tottenham Hotspur Stadium, ale teraz pojawił się kolejny pomysł.

Euro 2021: Gdzie zagra Polska? "PS" potwierdził nowe miasto-kandydata

Jak doniósł "Przegląd Sportowy", na tapecie UEFA pojawił się plan przeniesienia meczów z Dublinu do Sankt Petersburga. Trzeba od razu przyznać, że polscy piłkarze raczej nie narzekaliby na takie rozwiązanie.

- Jeśli mecze zostaną przeniesione do Rosji, baza kadry będzie w Polsce - powiedział w "PS" sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Na takiej zmianie skorzystaliby również kibice. Rosjanie zapowiedzieli już bowiem, że na mecze Euro 2021 rozgrywane w ich kraju wpuszczą 50% fanów, którzy mogliby normalnie pomieścić się na ich obiektach. Więcej ma być tylko w Budapeszcie, gdzie zakłada się, że wszystkie miejsca będą dostępne dla kibiców.

Reprezentacja Polski ma rozegrać w Dublinie pierwszy i ostatni mecz fazy grupowej Euro 2021, czyli 14 czerwca ze Słowacją oraz 23 czerwca ze Szwecją. Mecz z Hiszpanią 19 czerwca jest zaplanowany w Bilbao. Drugą opcją na miasto-organizatora Hiszpanii jest Sewilla.

Grupy Euro 2021 i przydzielone im miasta gospodarze:

Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Kopenhaga/Petersburg): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
Grupa E (Bilbao*/Dublin*): Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
Grupa F (Monachium*/Budapeszt): Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

miasta z gwiazdką "*" są niepewne organizacji

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy