Zamknij

Poznaliśmy wszystkie miasta gospodarzy Euro 2021. Kto zagra gdzie?

23.04.2021 11:14
Euro 2021
fot. OLGA MALTSEVA/AFP/East News

UEFA zatwierdziła w piątek 23 kwietnia ostateczną listę miast gospodarzy organizujących mistrzostwa Europy 2021. Z powodu pandemii koronawirusa problemy z wpuszczeniem jakiejkolwiek liczby kibiców na trybuny pojawiły się w Bilbao i Dublinie. Taką gwarancję ostatecznie wyraziło Monachium.

UEFA potwierdziła w piątek 23 kwietnia zmiany na liście miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021. Modyfikacje te musiały zostać przeprowadzone ze względu na wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem w Bilbao i Dublinie.

Jako pierwsze z organizacji Euro 2021 usunięto Bilbao i tamtejszy stadion San Mames. UEFA poinformowała o tym późnym wieczorem w środę 21 kwietnia.

Euro 2021 - GRUPY: Znamy wszystkie miasta gospodarzy. Kto zagra gdzie?

- UEFA oficjalnie poinformowała nas, że zdecydowała się na usunięcie stadionu San Mames z „siedziby głównej w Bilbao” na mistrzostwa Europy w 2021 roku - napisano w oficjalnym komunikacie.

W piątek podjęto decyzję, że stolicę Kraju Basków zastąpi Sewilla i Estadio La Cartuja. Oznacza to, że to właśnie w Andaluzji odbędą się mecze Hiszpania - Szwecja, Hiszpania - Polska i Słowacja - Hiszpania.

Tego samego dnia zadecydowano o usunięciu Dublina (Aviva Stadium) z listy organizatorów i zastąpieniu go miastem gospodarza grupy B - Sankt Petersburgiem. Na Stadionie Kriestowskij odbędą się spotkania Polska - Słowacja, Szwecja - Słowacja i Szwecja - Polska.

Problemy były też w Monachium, ale finalnie Niemcy wyrazili zgodę na udział 14,5 tysięcy widzów.

Takie roszady sprawiły, że Euro 2021 nie odbędzie się, tak jak planowano, w 12 miejscowościach, ale w 11. Jedynym państwem, któremu nie udało się znaleźć zastępstwa dla swojego miasta, została Irlandia.

Grupy Euro 2021 i przydzielone im miasta gospodarze:

Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Kopenhaga/Sankt Petersburg): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
Grupa E (Sewilla/Sankt Petersburg): Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
Grupa F (Monachium/Budapeszt): Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

RadioZET.pl/UEFA