Zamknij

Euro 2021. Internauci apelują do TVP. Nie chcą komentarza Dariusza Szpakowskiego

05.07.2021 10:58
Euro 2021. Kto skomentuje finał Euro 2021?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak wyraźnie nie spodobali się niektórym internautom, którzy domagają się, by ta para nie pracowała przy finale Euro 2020. Na Twitterze doświadczonemu komentatorowi wytknięto pomyłki i przeinaczenia. Internauci zaapelowali też do TVP, by finał Euro zrelacjonował Mateusz Borek lub Jacek Laskowski.

Finał Euro 2020, który odbędzie się 11 lipca, nie został jeszcze „obsadzony”. Znamy tylko pary komentatorskie wyznaczone do pracy przy półfinałach: mecz Włochy – Hiszpania zrelacjonuje Jacek Laskowski i Robert Podoliński, a Anglia – Dania Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Internauci od kilku tygodniu próbują nakłonić TVP, by do komentowania ostatniego meczu Euro nie wyznaczono Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka.

Wieloletni komentator TVP jest krytykowany m.in. przez użytkowników Twittera, którzy wytykają mu liczne pomyłki, czy brak reakcji na boiskowe wydarzenia. Internauci zwracają też uwagę, że komentator mylił nazwy klubów, w których grają zawodnicy.

Euro 2020. Kto skomentuje finał mistrzostw Europy?

Parę, która skomentuje finał Euro poznamy najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu meczów półfinałowych. Podobną zasadę TVP stosowało na poprzednich etapach rozgrywek. Komentatorów wyznaczonych do półfinałów poznaliśmy dopiero po ćwierćfinałach. Możemy się tylko domyślać, kogo spotka zaszczyt relacjonowania finału, ale biorąc pod uwagę obsadę meczów ½ bardzo prawdopodobne, że będzie to Dariusz Szpakowski.

Szpakowski pracuje jako komentator od 1983 roku. Pracował przy ponad 100 meczach mistrzostw świata, dziewięciu turniejach mistrzostw Europy oraz szesnastu igrzyskach olimpijskich.

RadioZET.pl/PAB