Zamknij

Baraże do Euro znów przełożone. Kiedy poznamy ostatnich grupowych rywali Polaków?

01.04.2020 14:14
Lewandowski i Zieliński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Baraże do mistrzostw Europy 2021 znów przełożone. UEFA zgodnie stwierdziła, że ich termin rozegrania w czerwcu nie jest możliwy do zrealizowania. Baraże odbędą się najwcześniej we wrześniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że baraże, które wyłonią czterech ostatnich uczestników przełożonych na 2021 rok mistrzostw Europy, odbędą się w najwcześniej w dniach 3-8 września.

Euro 2021: Baraże znów przełożone. Kiedy Polacy poznają ostatnich rywali?

To już drugi raz, kiedy UEFA z powodu pandemii koronawirusa przesuwa planowany termin barażów, w których w dwustopniowej rywalizacji 16 zespołów powalczy o cztery miejsca w ME. Pierwotnie miały się one odbyć w dniach 26-31 marca, a w środę zdecydowano, że także termin 4-9 czerwca jest nierealny.

Taka decyzja wskazuje, że planowane na czerwiec mecze towarzyskie drużyn narodowych prawdopodobnie również nie dojdą do skutku. Także dlatego, że priorytetem jest dokończenie sezonu 2019/20 zarówno w ligach krajowych, jak i rozgrywanych pod egidą UEFA Champions League i Lidze Europy.

We wrześniu ma ruszyć druga edycja Ligi Narodów UEFA, ale gdyby równocześnie rozgrywano baraże drużyny w nie zaangażowane przystąpiłyby do rywalizacji później.

UEFA 17 marca zdecydowała o przełożeniu na 2021 rok planowanych na czerwiec i lipiec 2020 mistrzostw Europy. Jedna z czterech ścieżek barażowych wyłoni grupowego rywala polskich piłkarzy, którzy oprócz tego zmierzą się z Hiszpanią i Szwecją.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP