Zamknij

Euro 2020. Kadry będą liczyły 26 zawodników? "UEFA zagłosowała za zmianami"

27.04.2021 09:30
Euro 2020. Kadry będą liczyły 26 zawodników? "UEFA zagłosowała za zmianami"
fot. Grigory Sysoev/SPUTNIK Russia/East News

Kadry, które pojadą na Euro 2020, będą liczyły więcej niż 23 zawodników? Jak podaje francuski dziennik L’Equipe, UEFA myśli nad zwiększeniem liczby graczy, których trenerzy mogą wziąć na turniej.

  • Na poprzednie mistrzostwa Europy trenerzy mogli zabrać 23 zawodników
  • Jak podało L’Equipe, UEFA rozważa zwiększenie tej liczby do 26
  • Decyzja w tej sprawie miała zapaść na poniedziałkowych obradach komisji ds. rozgrywek reprezentacyjnych. 

Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca, a prawie miesiąc wcześniej – 18 maja – trenerzy muszą zgłosić kadry, które zabiorą na mistrzostwa Europy. Na liście może znaleźć się 23 zawodników.

Francuski dziennik L’Equipe poinformował jednak, że kadry, które pojadą na Euro, mogą zostać rozszerzone. Wszystko przez pandemię - koronawirus może w dowolnym momencie wykluczyć zawodnika z zespołu i pozostawić trenera bez możliwości wyboru.

Euro 2020. Kadry zostaną rozszerzone? Francuskie media: UEFA zagłosowała "za"

Z informacji L'Equipe wynika, że Komitet Rozgrywek Reprezentacyjnych UEFA, który zebrał się w poniedziałek po południu na wideokonferencji, zagłosował za rozszerzeniem kadr. Większość głosowała za możliwością powołania 26 graczy zamiast 23. Kilka osób chciało, by było to 25 zawodników, a dokładnie jeden członek chciał zachowania status quo, czyli pozostawienia kadr tak szerokich, jak do tej pory.

RadioZET.pl