Zamknij

Znamy potencjalnych rywali reprezentacji Polski w 1/8 finału Euro 2020

22.06.2021 23:42
Robert Lewandowski
fot. Pool Getty/Associated Press/East News

Jeśli reprezentacja Polski pokona w środę Szwecję w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2020 w grupie E, to w 1/8 finału zagra z Chorwacją, Ukrainą, Czechami lub Finlandią. Sprawdź, co musi się stać, by biało-czerwoni zagrali z danym rywalem!

  1. Euro 2020: Wiemy, na kogo reprezentacja Polski może trafić w 1/8 finału
  2. Polska - Szwecja na żywo: Kiedy i o której godzinie mecz Euro 2020? Relacja live i wynik online

Jeśli reprezentacja Polski wygra w środę w Sankt Petersburgu ze Szwecją, to w 1/8 finału Euro 2020 zagrają z Chorwacją, Ukrainą, Czechami lub Finlandią.

Tylko zwycięstwo zapewni biało-czerwonym udział w fazie pucharowej z pierwszego lub drugiego miejsca w grupie E (trzecie nie wchodzi w rachubę). Jeśli zajmą pierwsze, a to zależy również od wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Hiszpanii ze Słowacją, to zmierzą się 29 czerwca w Glasgow z jedną z trzech drużyn z trzecich miejsc w swoich grupach: Finlandią (B), Ukrainą (C) lub Czechami (D).

Euro 2020: Wiemy, na kogo reprezentacja Polski może trafić w 1/8 finału

W przypadku zajęcia drugiej lokaty podopieczni Paulo Sousy zagrają dzień wcześniej w Kopenhadze z Chorwacją, która we wtorek w Glasgow pokonała Szkocję 3:1.

Szwecja, mająca na koncie po dwóch meczach cztery punkty, już od poniedziałku jest pewna awansu, bo nawet w przypadku porażki z Polską nie spadnie niżej niż na trzecią pozycję i w tabeli drużyn z trzecich lokat w swoich grupach wyprzedzi Finlandię i Ukrainę, które zdobyły po trzy punkty. Cztery z sześciu zespołów z tej tabeli będą grać dalej.

Polska - Szwecja na żywo: Kiedy i o której godzinie mecz Euro 2020? Relacja live i wynik online

Kończące zmagania w grupie E spotkania rozegrane zostaną w środę o godz. 18 - Polska ze Szwecją zmierzą się w Sankt Petersburgu, a Hiszpania ze Słowacją w Sewilli. Relacja live i wynik online meczu Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP