Zamknij

Euro 2020: Szwedzi szydzą z biało-czerwonych. "Polska to zespół jednej gwiazdy"

04.12.2019 19:57
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Szwedzkie media szydzą z reprezentacji Polski po natrafieniu na nią w grupie na Euro 2020. - Polska nie jest traktowana jako potęga, tylko zespół jednej gwiazdy, który dobrze gra tylko w eliminacjach. Uważają, że szwedzki kolektyw go zneutralizuje - relacjonował jeden z tamtejszych dziennikarzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Losowanie grup na Euro 2020 przyjęto w Szwecji z wielkim zadowoleniem. Tamtejsi kibice cieszą się nie tylko dlatego, że uniknęli grupy śmierci z Niemcami i Francją, ale również dlatego, że zagrają przeciwko Polsce. Miejscowe media uważają, że jedyną gwiazdą naszej reprezentacji jest Robert Lewandowski. Wychodzą zatem z założenia, że jeśli uda im się zatrzymać napastnika Bayernu Monachium, uda im się również pokonać Polaków.

Euro 2020: Szwedzi szydzą z Polski. "Mają tylko Roberta Lewandowskiego"

- W Szwecji panuje przekonanie, że jeśli wyłączy się z gry Lewandowskiego, mecz będzie bardzo wyrównany. Szwedzi mają do niego naprawdę wielki szacunek, ale tak naprawdę uważają, że jeśli powstrzymają "Lewego", to z Polską wygrają i cieszą się z tego, że na nią wpadli - relacjonował "Przeglądowi Sportowemu" nastroje w północnej Europie dziennikarz z tamtejszej Sveriges Television, Kamil Bocheński.

- Polska nie jest traktowana jako potęga, tylko zespół jednej gwiazdy, który dobrze gra tylko w eliminacjach. Uważają, że szwedzki kolektyw go zneutralizuje - dodał Bocheński.

Chociaż Szwedzi uważają Polaków za "drużynę jednej gwiazdy", faktycznie przyznają również, że ta "jedna gwiazda" może być niezwykle trudna do zatrzymania. Chociażby po wylosowaniu Polski selekcjoner reprezentacji Szwecji powiedział, że "jest bardzo zaniepokojony świetną formą Lewandowskiego".

Mecz Szwecja - Polska będzie ostatnim spośród trzech meczów biało-czerwonych w fazie grupowej mistrzostw Europy w 2020 roku. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 24 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie w Dublinie. W "polskiej" grupie E znajduje się jeszcze Hiszpania. W marcu do zestawienia dołączy zwycięzca barażu dywizji B - Irlandia, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina lub Słowacja.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy