Polacy poznali ostatniego grupowego rywala na Euro 2020

12.11.2020 23:17
Irlandia Północna - Słowacja

Słowacja ostatnim grupowym rywalem reprezentacji Polski w fazie grupowej na Euro 2020. W finałowym meczu barażowym Słowacy pokonali Irlandię Północną 2:1. O końcowym wyniku spotkania przesądziła dogrywka.

Od początku meczu to gra Irlandii Północnej wyglądała lepiej od rywali, gdzie piłkarze od pierwszych chwil starali się wyjść na prowadzenie. Jednak po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić Słowacy.

W 17. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Kucka przejął piłkę, po tym gdy Saville źle dograł do Evansa. Pomocnik wyszedł sam na sam i bez żadnych problemów pokonał Peacocka-Farrella.

Bramka podziałała na Irlandczyków motywująco i ci zaczęli stwarzać kolejne groźne okazje, starając się doprowadzić do remisu. Z minuty na minutę Irlandczycy atakowali coraz śmielej, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przeciwników.

El. Euro: Słowacja pokonała Irlandię Północną

Po zmianie stron idealną okazję na doprowadzenie do remisu miał Washington. W 53. minucie napastnik Irlandii Północnej znalazł się sam na sam z bramkarzem i trafił prosto w Rodaka.

Pod koniec regulaminowego czasu gry Słowacja broniła się całym zespołem na własnej połowie, a Irlandczycy nie mając nic do stracenia, atakowali bramkę rywali. W 88. minucie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu za sprawą samobójczego trafienia Skriniara. Obrońca próbował wybić piłkę po płaskim dośrodkowaniu w pole karne, ale pechowo skierował ją do własnej bramki.

Irlandczycy chcieli pójść za ciosem i mało co, nie zdobyli drugiego gola. W 90. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Lafferty, ale trafił w słupek. Finalnie do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka.

Euro 2020: Słowacja grupowym rywalem Polaków

W drugiej części dodatkowego czasu gry w 110. minucie Michal Duris wyprowadził Słowację na prowadzenie. Napastnik wykorzystał błąd Evansa i mocnym uderzeniem pokonał Peacocka-Farrella.

Piłkarze Irlandii Północnej po raz kolejny w tym spotkaniu ruszyli na bramkę rywali, ale finalnie nie udało im się doprowadzić do remisu. W efekcie Słowacy wywalczyli awans na Euro.

Reprezentacja Polski ostatecznie zmierzy się w grupie E (Bilbao/Dublin) z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Euro 2020 odbędzie się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku.