Zamknij

Gospodarze Euro 2020 chcą się wycofać. UEFA myśli nad zmianą formatu

09.04.2020 11:33
Gospodarze Euro 2020 chcą zrezygnować z turnieju
fot. PAP/EPA

Po przeniesieniu Euro 2020 na przyszły rok z powodu koronawirusa, Hiszpania i Włochy chcą się wycofać z organizacji swoich meczów. Z kolei UEFA zastanawia się nad zmianą formatu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na pomysł na przeprowadzenie Euro 2020 w różnych krajach wpadł Michael Platini, który w ten sposób chciał uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy. Jednak wyjątkowy turniej został przełożony przez pandemię koronawirusa i musi poczekać jeszcze rok.

Kiedy kibice muszą uzbroić się w cierpliwość, pojawiają się głosy, że format mistrzostw może się zmienić. Jak informuje „Daily Mail”, Alexander Ceferin, prezydent UEFA nie ma przekonania, co do takiej formy imprezy. W dodatku wiele mówi się o gospodarczych skutkach wirusa, przez które Bilbao i Rzym już w tej chwili mają wątpliwości, czy będą w stanie zorganizować swoje mecze fazy grupowej i pucharowej. Przypomnijmy, że w tym drugim mieście, Polacy mają zagrać z Hiszpanią.

Euro 2020: Gospodarze rozważają rezygnację

Niestety, ale to nie jedyne miasta, które zastanawiają się nad Euro. Dublin, który także ma gościć biało-czerwonych, ale też Amsterdam i Glasgow nie są pewne przyszłości. W kolejnym roku w tych miastach ma odbyć się wiele innych wydarzeń, takie jak koncerty czy konferencje. Ale nikt nie będzie chciał z nich zrezygnować z powodu strat, które odnotowano już teraz przez obecny zastój. Identyczna sytuacja jest na Wembley, ale tu Anglicy wciąż są za przeprowadzeniem meczów.

Jak uważa „Daily Mail”, Ceferin nigdy nie był fanem pomysłu Platiniego, dlatego UEFA ma iść w stronę zmniejszenia gospodarzy Euro 2020. Na szczęście, wszystkie państwa mają jeszcze trochę czasu do przemyślenia sprawy.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/dailymail.co.uk