Anglicy nie zgadzają się z werdyktem. Chcą powtórzenia finału Euro

13.07.2021 11:49
Anglicy chcą powtórzenia finału

Angielscy kibice wciąż nie mogą pogodzić się z tym, że to Włosi zdobyli mistrzostwo Europy. Fani zespołu Trzech Lwów stworzyli specjalną petycję, proponując powtórzenie finału Euro 2020. Liczba złożonych głosów robi wrażenie.

Anglicy fantastycznie rozpoczęli finał Euro, gdzie już w 2. minucie prowadzenie dał Luke Shaw. Włosi doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie, ale później żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć zwycięskiego gola. Wobec tego o tytule mistrza Europy przesądziły rzuty karne, w których górą byli piłkarze Roberto Manciniego, triumfując 3:2.

Fani zespołu Garetha Southgate'a byli rozczarowani rozstrzygnięciem jedenastek. Jednym z symboli była mina księcia George'a, której widok chwytał za serce. Angielscy kibice nie poprzestali na pogrążaniu się w smutku, lecz poszli o krok dalej i stworzyli specjalną petycję, domagając się powtórki finału Euro. Na stronie change.org można składać podpisy w tej sprawie.

Euro 2020: Anglicy chcą powtórzenia finału. Powstała specjalna petycja

Główną przyczyną jest zachowanie Bjoerna Kuipersa, głównego sędziego meczu Włochy - Anglia, który zdaniem kibiców nie był obiektywny. Fani zarzucili Holendrowi, że ten w momencie łapania za koszulkę Bukayo Sakę przez Giorgio Chielliniego, pokazał obrońcy tylko żółtą kartkę.

Włochy - Anglia: Kontrowersyjna decyzja sędziego. Jorginho zasłużył na czerwoną kartkę?

- Mecz rozgrywany 11 lipca był sędziowany niesprawiedliwie. Obrońca reprezentacji Włoch otrzymał tylko żółtą kartę za ciągnięcie Anglika jak niewolnika. Wszelkie faulem, w tym kopnięcia, popchnięcia, a oni wciąż byli w stanie to wygrać? Sędziowanie było stronnicze. Włosi powinni byli grać w osłabieniu po czerwonej kartce, dlatego mecz powinien zostać powtórzony i sędziowany przez bezstronnego arbitra - podano w oświadczeniu.

Euro 2020: Śmierć kibica w czasie świętowania mistrzowskiego tytułu

Oczywiście żaden z kibiców nie łudzi się, że sprawa zostanie potraktowana poważnie i rzeczywiście dojdzie do powtórzenia finałowego meczu turnieju.