Zamknij

El Independiente: Reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią w Sewilli

16.04.2021 15:27
Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Sewilla i znajdujący się w tym mieście stadion La Cartuja zastąpią Bilbao i San Mames w organizacji czterech meczów mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej - poinformował madrycki dziennik "El Independiente". Taka modyfikacja oznaczałaby, że swoją lokalizację zmieni także jeden z meczów z udziałem biało-czerwonych - Hiszpania - Polska.

  • Sewilla i La Cartuja zastąpią Bilbao i San Mames w organizacji czterech meczów mistrzostw Europy 2021 w piłce nożnej - poinformował dziennik "El Independiente"
  • Taka modyfikacja oznaczałaby, że zmianie lokalizacji ulegnie także mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią
  • Oficjalne stanowisko Bilbao jest takie, że baskijskie miasto pomoże w organizacji spotkań na Euro 2021, jeśli spadnie tam dynamika infekcji. Na razie niestety nic na to nie wskazuje

Mecz Hiszpania - Polska w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy, zaplanowany na 19 czerwca, może odbyć się w Sewilli. Zlokalizowany tam stadion olimpijski miałby przejąć organizację spotkań turnieju od Bilbao, wynika z ustaleń dziennika "El Independiente".

Według madryckiej gazety władze Sewilli są już zaangażowane w rozmowy z kierownictwem UEFA oraz samorządem Bilbao w sprawie ewentualnego zastąpienia tego miasta w pełnieniu roli współgospodarza zaplanowanych na czerwiec mistrzostw Europy.

El Independiente: Reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią w Sewilli

Z dotychczasowych rozmów wynika, że najbardziej prawdopodobnym miejscem rozgrywania dwóch spotkań fazy grupowej byłby stadion olimpijski w Sewilli, zwany La Cartuja. W mieście tym znajdują się jeszcze dwa inne duże obiekty sportowe, na których swoje mecze rozgrywają Sevilla FC oraz Real Betis: Ramon Sanchez Pizjuan i Benito Villamarin.

Wybudowana w 1999 r. La Cartuja powstała z myślą o odbywających się w tymże roku lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Właśnie na tym wielofunkcyjnym obiekcie, mogącym pomieścić ponad 57,6 tys. widzów, najczęściej swoje spotkania rozgrywa piłkarska reprezentacja Hiszpanii.

La Cartuja przez większą część roku nie jest używana do celów sportowym, ale na jej terenie przed pandemią odbywały się również liczne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, m.in. koncerty muzyczne.

Teraz obiekt stał się opcją dla rozgrywania meczów Euro po negatywnej ocenie wydanej przez komisję lekarską działającą przy rządzie wspólnoty autonomicznej Kraju Basków. Została ona opracowana w ciągu ostatniego tygodnia ze wskazaniem "ryzyka epidemicznego", jakie niesie ze sobą organizacja turnieju w Bilbao.

Bilbao weźmie udział w organizacji meczów na Euro 2021, ale tylko jeśli spadnie dynamika infekcji

7 kwietnia rząd regionu Kraju Basków, którego głównym miastem jest Bilbao, ogłosił, że miejscowe służby sanitarne zgadzają się na organizację tam spotkań Euro, ale tylko w sytuacji spadku dynamiki infekcji. Ta tymczasem systematycznie rośnie, a wspólnota ta jest jednym z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 regionów Hiszpanii.

Z dokumentu baskijskich władz medycznych wynika, że planowane wstępnie wpuszczenie na stadion San Mames w Bilbao około 13 tys. kibiców na każdy z meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy mogłoby znacząco podnieść ryzyko infekcji koronawirusem.

Zgodnie z planami UEFA na stadionie San Mames w Bilbao spotkania miała rozgrywać reprezentacja Hiszpanii ze swoimi rywalami z grupy E, czyli Polską, Szwecją i Słowacją. Przewidziano tam również jeden z meczów 1/8 finału.

RadioZET.pl/PAP