Zamknij

Didier Deschamps poda się do dymisji? Znamy najnowsze informacje

30.06.2021 11:15
Didier Deschamps
fot. PAP/EPA

Didier Deschamps nie myśli i prawdopodobnie nie poda się do dymisji - poinformował prezes francuskiej federacji piłkarskiej, Noel Le Graet. - Rozmawiałem z Deschampsem krótko we wtorek. Odniosłem wrażenie, że nie chce się podać do dymisji - powiedział szef FFF.

Po niespodziewanej porażce ze Szwajcarią w rzutach karnych w 1/8 finału Euro 2020 selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps nie myśli o dymisji - poinformował prezes tamtejszej federacji futbolu (FFF), Noel Le Graet.

Francja, która w 2018 roku wywalczyła tytuł mistrza świata, z tegorocznym Euro pożegnała się w poniedziałek. Choć prowadziła z niżej notowaną Szwajcarią 3:1, pozwoliła rywalom wyrównać, a potem przegrała w rzutach karnych. Jako jedyny "jedenastki" nie wykorzystał Kylian Mbappe.

Didier Deschamps poda się do dymisji? Le Graet: "Odniosłem wrażenie, że nie"

- Rozmawiałem z Deschampsem krótko we wtorek, około godziny 18:00. Odniosłem wrażenie, że nie chce się podać do dymisji. Uzgodniliśmy, że odczekamy tydzień i spotkamy się ponownie. Rozmowa trwała dwie minuty. Za osiem, 10 dni przedyskutujemy wszystko na spokojnie - powiedział Le Graet.

Prezes FFF nie zagwarantował, że Deschamps utrzyma posadę, ale podkreślił, że nie należy podejmować żadnych decyzji na gorąco.

Noel Le Graet: "Deschamps ma odpowiednią motywację na kolejne mecze"

- Przeanalizujemy występy drużyny w ostatnich meczach, popularność Didiera, jego zachowanie względem piłkarzy. Poza tym on musi też być zdeterminowany, żeby zostać. W ciągu roku jest tylko 10 spotkań i trzeba mieć motywację na każde z nich. Jestem jednak pewien, że on ją ma - zaznaczył.

Deschamps jest selekcjonerem "Trójkolorowych" od 2012 roku i ma kontrakt obowiązujący do końca przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

RadioZET.pl/PAP