Zamknij

Deschamps pożegna się z reprezentacją Francji? Zidane już czeka

29.06.2021 09:26
Zinedine Zidane
fot. PAP/EPA

Didier Deschamps po Euro 2020 (2021) może pożegnać się z pracą w roli selekcjonera reprezentacji Francji. Głównym kandydatem do jego zastąpienia jest Zinedine Zidane, dla którego praca z kadrą jest wielkim marzeniem.

Didier Deschamps znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak Francja pożegnała się z mistrzostwami Europy już na etapie 1/8 finału. Trójkolorowi przegrali w rzutach karnych ze zdecydowanie niżej notowaną Szwajcarią. Wcześniej też nie zachwycali - pokonali Niemców po samobójczym golu Matsa Hummelsa, a także remisowali z Węgrami i Portugalią. Odnieśli tylko jedno zwycięstwo w czterech meczach.

Deschamps odejdzie z reprezentacji Francji po Euro 2020 (2021)?

Sam Deschamps nie chciał wypowiadać się na temat swojej przyszłości. - Przyzwyczaiłem się, że gdy ta drużyna wygrywa, to jest to zasługa piłkarzy. Jak przegrywa - wina trenera. Co z moją przyszłością? To nie jest pytanie na teraz - powiedział.

Pierwotnie zakładano, że Deschamps poprowadzi kadrę przynajmniej do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Słaby występ Francji na Euro może jednak skłonić federację do zmiany selekcjonera. Tym bardziej że dostępny jest Zinedine Zidane.

Francuz po zakończeniu sezonu 2020/2021 zrezygnował z pracy w roli trenera Realu Madryt. Prezes klubu, Florentino Perez, kilka dni temu powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego radia, że marzeniem "Zizou" jest praca z reprezentacją. Niewykluczone, że okazja do jego spełnienia nadarzy się już niebawem.

Zidane - idealny kandydat na selekcjonera reprezentacji Francji

Zinedine Zidane ma w sobie wszystko, czego potrzeba do pracy na stanowisku selekcjonera. Przemawiają za nim sukcesy osiągnięte w roli piłkarza i trenera. Jako zawodnik sięgnął z Francją po mistrzostwo świata i Europy, jako szkoleniowiec święcił mnóstwo triumfów z Realem Madryt - w tym historyczne trzy Ligi Mistrzów zdobyte w trzech kolejnych sezonach.