Dania pokonała Czechy i zagra w półfinale mistrzostw Europy

03.07.2021 19:58
Czechy - Dania NA ŻYWO

Dania wygrała z Czechami 2:1 i awansowała do półfinału Euro 2020 (2021). W nim zagra ze zwycięzcą meczu Anglia - Ukraina.

Reprezentacja Danii objęła prowadzenie już w 5. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki rywali skierował Thomas Delaney. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Kacper Dolberg, który wykorzystał dogranie Joakima Maehle z lewej strony.

Piąty gol na Euro 2020 (2021) Patricka Schicka

Po przerwie dużo lepiej prezentowali się Czesi. Już 4 minuty po wznowieniu gry gola zdobył Patrick Schick. Było to dla niego piąte trafienie na tym turnieju i wraz z Cristiano Ronaldo zajmuje pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

Klasyfikacja strzelców Euro 2021: Kto zdobędzie Złotego Buta? [TABELA]

Mimo kolejnych ataków reprezentacji Czech wynik do końca nie uległ już mianie.

W półfinale Dania zagra ze zwycięzcą meczu Anglia - Ukraina. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 21.00.