Cristiano Ronaldo królem strzelców Euro 2020

11.07.2021 23:57
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo został najlepszym strzelcem Euro 2020 (2021). Portugalczyk zdobył pięć bramek i zaliczył jedną asystę, co wystarczyło do zgarnięcia tytułu.

Cristiano Ronaldo został królem strzelców Euro 2020. Chociaż Portugalczyk razem ze swoją kadrą odpadł w 1/8 finału po starciu z Belgią (0:1), gracz Juventusu i tak odnotował najlepszy wynik na europejskim czempionacie.

Wcześniej na Euro 2016 królem strzelców został Antoine Griezmann, który zdobył sześć goli.

W przypadku Ronaldo 36-latkowi wystarczyło pięć trafień do Złotego Buta. Były piłkarz Realu Madryt zaliczył dwie bramki w pojedynku z Węgrami, jedną z Niemcami i dwie z Francuzami w fazie grupowej Euro 2020.

Mimo że Patrick Schick miał na koncie tyle samo goli, to Cristiano Ronaldo w dorobku miał jeszcze jedną asystę. Były piłkarz Realu Madryt wyprzedził także Emila Forsberga, Harry'ego Kane'a i Karima Benzemę (po 4 gole).

Po regulaminowym czasie gry, który skończył się remisem 1:1, do wyłonienia nowego mistrza Europy potrzebna była dogrywka. Po dodatkowych 30 minutach potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek górą byli Włosi, którzy wygrali z Anglikami 3:2 i zostali nowymi mistrzami Europy.