Zamknij

Ceremonia otwarcia Euro 2021: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć?

10.06.2021 23:29
Ceremonia otwarcia Euro 2021
fot. Imago-Images/Emmefoto via www.imago-images.de/Imago Sport and Ne

Ceremonia otwarcia Euro 2021: transmisja TV online. Gdzie obejrzeć w telewizji ceremonię otwarcia Euro 2021? Na jakim kanale? Mecz Włochy - Turcja zainauguruje mistrzostwa Europy. Sprawdź podstawowe informacje przed startem Euro 2021.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 rozpocznie to, na co czekają kibice od pięciu lat - kolejny wielki europejski turniej piłki nożnej. Mistrzostwa Europy pierwotnie miały rozpocząć się w czerwcu i lipcu zeszłego roku, ale impreza została przeniesiona na kolejny rok z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Przed inauguracją europejskiego czempionatu UEFA zastrzegła sobie prawo, aby każdy z dwunastu miast-gospodarzy wpuścił kibiców na stadiony.

Niestety, tego warunku nie potrafiły spełnić Bilbao i Dublin. Akurat w tych miastach swoje mecze miała rozgrywać reprezentacja Polski. Ostatecznie biało-czerwoni ze Słowacją i Szwecją zmierzą się w Sankt Petersburgu, a z Hiszpanią spotkają się w Sewilli. Ostatecznie Euro 2021 odbędzie się w jedenastu, a nie dwunastu miastach. Mecz otwarcia zaplanowano na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, a finał zobaczymy na londyńskim Wembley.

Ceremonia otwarcia Euro 2021: Transmisja TV online. Gdzie oglądać na żywo?

Ceremonia otwarcia Euro 2021 będzie różnić się od wcześniejszych imprez. Wszystko to spowodowane jest sytuacją epidemiczną na świecie, co nie oznacza, że fani będą się nudzić. Na blisko godzinę przed meczem Włochy – Turcja na boisko wejdzie Alesandro Nesta i Francesco Totti, którzy wykopią piłki w trybuny. Ma być to symboliczny gest przywitania widzów na stadionach. Na Stadio Olimpico, gdzie odbędzie się mecz, zasiądzie 16 tys. osób. 

Ceremonia otwarcia Euro 2021: Kiedy i gdzie się odbędzie? Co o niej wiadomo?

Tuż po nich pojawi się Andrea Bocelli, który zaśpiewa arię „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Podczas wydarzenia nie zabraknie fajerwerków, efektów pirotechnicznych.

Po jego występie w ceremonii pokaże się także Frecce Tricolori - popularny zespół akrobacyjny Włoskich Sił Po wietrznych. Na koniec kibice zobaczą występ Martina Garrixa, Bono i The Edge, którzy zaprezentują utwór „We Are the People”, oficjalny hymn Euro 2021.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 odbędzie się w piątek, 11 czerwca przed meczem Włochy - Turcja. To wydarzenie będzie można obejrzeć na antenie TVP 1 i TVP Sport od godziny 20:35. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl