Zamknij

Kłótnia Brzęczka z Bońkiem przed zwolnieniem. Na jaw wychodzą nowe informacje

20.01.2021 17:11
Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek
fot. Jan BIELECKI/East News

Zbigniew Boniek w ostatnim czasie miał pokłócić się z Jerzym Brzęczkiem – przekazał Piotr Żelazny w Weszło FM. - Słyszałem o kłótni, która miała być między Bońkiem a Brzęczkiem. To w zasadzie była ostra wymiana zdań – mówił na antenie.

Zbigniew Boniek w poniedziałek podjął decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN zapowiedział na czwartek konferencję prasową, na której  ma wyjaśnić całą sytuację. Zanim do tego dojdzie, na jaw wyszły nowe wiadomości o dymisji byłego szkoleniowca Wisły Płock.

Gościem na antenie Weszło FM był Piotr Żelazny, który ujawnił zakulisowe fakty, pokazujące, że byłemu selekcjonerowi ostatnio nie było po drodze ze Zbigniewem Bońkiem. Dziennikarz sportowy zdradził, że między panami doszło ostatnio do ostrej wymiany zdań.

Zbigniew Boniek ujawnił kandydatów na następcę Brzęczka

Boniek pokłócił się z Brzęczkiem przed zwolnieniem

- Słyszałem o kłótni, która miała być między Bońkiem a Brzęczkiem. To w zasadzie była ostra wymiana zdań, która miała miejsce kilka dni temu. Rozmawiali przez internet. Boniek był we Włoszech, a trener na zgrupowaniu w Hiszpanii – tłumaczył Żelazny.

- To są takie informacje "piąte przez dziesiąte". To wielka niewiadoma, co się naprawdę stało. Gdybym miał obstawiać, to decyzja zapadła jakiś czas temu, ale teraz dogadano konkrety z nowym selekcjonerem – kontynuował.

Marcin Najman murem za Jerzym Brzęczkiem: "Bonito zrobił błąd"

W rozmowie z portalem onet.pl Zbigniew Boniek podkreślił, że decyzja o zwolnieniu Brzęczka należy tylko i wyłącznie do niego.

- Od osób z PZPN słyszę, że wszyscy są w szoku. Faktycznie, trener Brzęczek był na zgrupowaniu Talent Pro w Hiszpanii. W sobotę, gdy wysiadał z samolotu, mówił, że w poniedziałek jest zebranie sztabu i nie sprawiał wrażenia człowieka, który miałby wiedzieć, że straci robotę – zakończył.

RadioZET.pl