Wielki mecz Włochów w ćwierćfinale Euro. Belgia poza turniejem

02.07.2021 22:52
Belgia - Włochy NA ŻYWO. Relacja LIVE i WYNIK ONLINE STREAM W INTERNECIE

Reprezentacja Włoch po kapitalnym widowisku pokonała Belgię 2:1 i awansowała do półfinału Euro 2020 (2021). W kolejnej rundzie Italia zmierzy się z Hiszpanią.

• Reprezentacja Włoch pokonała Belgię 2:1 w meczu 1/4 finału Euro 2020 (2021)
  • Radość z awansu do półfinału zmąciła kontuzja Leonardo Spinazzoli
  • O finał Italia powalczy z Hiszpanią, która w piątek po serii rzutów karnych ograła Szwajcarię

Reprezentacja Belgii i kadra Włoch do meczu ćwierćfinałowego nie przegrały ani jednego spotkania. Komplet punktów w fazie grupowej i wyeliminowanie odpowiednio Portugalii oraz Austrii (po dogrywce), a także jakość piłkarzy obu ekip i aspiracje medalowe zwiastowały kapitalne widowisko. Tak też było, ale tylko w pierwszej połowie. W drugiej więcej było walki, brzydkich fauli i niestety kontuzji.

Przed meczem wiele mówiło się o urazach Kevina De Bruyne i Edena Hazarda. Ostatecznie pomocnik Manchesteru City znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał pełne 90 minut, natomiast skrzydłowy Realu Madryt zasiadł na trybunach. W zespole włoskim szansę występu od pierwszej minuty dostał Federico Chiesa w miejsce Domenico Berardiego.

Euro 2020 (2021): Belgia - Włochy [WYNIK]

Wszystko, co najważniejsze w tym spotkaniu, wydarzyło się w pierwszej części. Włosi zagrali znakomicie i zadali dwa ciosy - najpierw indywidualną akcją popisał się Nicolo Barella, następnie z dystansu uderzył Lorenzo Insigne. W doliczonym czasie z rzutu karnego kontaktowego gola zdobył Romelu Lukaku.

Niestety w drugiej połowie bramki już nie padły, a na domiar złego Italia straciła Lorenzo Spinazzolę. W 77. minucie wahadłowy AS Romy bez kontaktu z przeciwnikiem padł na murawę i boisko opuszczał na noszach ze łzami w oczach. Prawdopodobnie chodzi o kontuzję mięśniową. Wcześniej ten zawodnik uratował swój zespół, gdy zastawił piłce drogę do siatki po strzale Lukaku.

W półfinale Euro 2020 (2021) Włochy zagrają z Hiszpanią, która wcześniej po serii rzutów karnych wyeliminowała Szwajcarię.

Belgia - Włochy 1:2

Bramki: Romelu Lukaku (45.+2) - Nicolo Barella (31.), Lorenzo Insigne (44.)