Belgowie lepsi w meczu gigantów. Mistrzowie Europy odpadają w 1/8 finału

27.06.2021 23:00
Belgia - Portugalia  NA ŻYWO. Relacja LIVE i WYNIK ONLINE STREAM W INTERNECIE

Belgia - Portugalia. Jedno dobre uderzenie wystarczyło Belgom do tego, by wygrać 1/8 finału z Portugalią (1:0). Podopieczni Roberto Martineza  bardzo dobrze się bronili, nie stworzyli sobie wielu sytuacji, a bramkę zdobyli po widowiskowym uderzeniu Thorgena Hazarda z pierwszej połowy.

• Belgowie pokonali Portugalię 1:0 w meczu 1/8 finału Euro 2021
  • Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Thorgen Hazard, który pokonał Patricio w 42. minucie meczu
  • Belgia zagra w 1/4 finału z Włochami. Mecz odbędzie się 2 lipca o godz. 21

Belgowie w meczu 1/8 finału pokonali Portugalię, choć ich dobre okazje można było dziś na palcach jednej ręki. Podopieczni Martineza w pierwszej połowie byli skutecznie zmuszani do rozgrywania ataków przez boczne strefy boiska, bo na środku skutecznie bronili Renato Sanchez i Joao Palhinha. Pomocnik Lille w swojej strefie rządził i dzielił. Nie dawał sobie odbierać piłki nawet w trudnych sytuacjach, brał odpowiedzialność za rozgrywanie i wyraźnie ciągnął grę Portugalczyków, którzy grali dość apatycznie.

Belgowie zdobyli bramkę już pod koniec pierwszej połowy. Meunier podał wzdłuż 25. metra do Thorgena Hazarda, który posłał bardzo mocne uderzenie w kierunku bramki Ruiego Patricio. Belg uderzył z lewej strony, a piłka odchodziła od bramki, przez co bramkarz Wolves nie dał rady jej złapać.

Belgia - Portugalia. Druga połowa bez goli

W drugiej połowie Portugalia nieco odważniej ruszyła do ataków. Dobrze dysponowana trójka środkowych obrońców: Vermaelen, Alderweireld i Vertonghen nie dopuszczała do rozgrywania w świetle bramki Courtois, więc zawodnikom Santosa zostało dośrodkowywanie ze skrzydeł. Portugalczycy wielokrotnie próbowali wrzucać na Ronaldo czy Diogo Jotę, ale bez efektów.

Akcji i strzałów przybywało wolniej niż fauli. Portugalczycy wielokrotnie ostro powstrzymywali Hazarda, a Belgowie Ronaldo czy Jotę. Dwukrotnie dochodziło do przepychanek, m.in. po sytuacji, w której zimną krew na moment stracił Pepe i zaatakował kapitana Belgów już po gwizdku sędziego. Mecz otworzył się dopiero w końcówce. Świetną okazję miał m.in. Guerreiro, który uderzył w słupek, ale i Lukaku, który kilkakrotnie wychodził z kontrami. Był jednak skutecznie kasowany przez obrońców Portugalii.

Belgia w 1/4 finału Euro. Zagra z Włochami

Belgowie wytrzymali napór Portugalczyków i po meczu mogli cieszyć się z awansu do 1/4 finału Euro. Drużyna Martineza zagra ćwierćfinał z Włochami 2 lipca.