Zamknij

Baza reprezentacji Polski w czasie Euro 2021 oficjalnie w Sopocie

30.04.2021 15:22
Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Reprezentacja Polski wybrała bazę na mistrzostwa Europy 2021. Kadra Paulo Sousy stacjonować będzie w Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie. Trenować będzie na stadionie w Gdańsku.

Informację na temat wyboru bazy reprezentacji Polski na Euro 2021 potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej.

- Z powodu zmiany lokalizacji meczów grupowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski zrezygnowała z ośrodka Portmarnock pod Dublinem. Pierwotnie mecze ze Słowacją i Szwecją miały odbyć się w Dublinie, a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Te miasta nie dały jednak gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju. Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze grupowe biało-czerwonych zostaną rozegrane w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią) - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się 11 czerwca. Przed turniejem (od 24 maja do 9 czerwca) reprezentacja uda się na zgrupowanie do Opalenicy.

Kiedy Paulo Sousa ogłosi skład na Euro 2021?

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Paulo Sousa ogłosi szeroki skład na Euro 2021 już 17 maja. Ostateczną kadrę poznamy natomiast 1 czerwca.