Zamknij

Laporte zmienił reprezentację. Potężne wzmocnienie rywali Polaków na Euro 2021

14.05.2021 13:16
Aymeric Laporte
fot. CARL RECINE/AFP/East News

Aymeric Laporte otrzymał w piątek pozwolenie od FIFA na grę w reprezentacji Hiszpanii. Oznacza to, że urodzony we Francji gwiazdor Manchesteru City prawdopodobnie wzmocni kadrę grupowych rywali Polaków przed Euro 2021. Nie jest to dobra informacja dla biało-czerwonych.

  • Aymeric Laporte otrzymał zgodę od FIFA na występy w reprezentacji Hiszpanii
  • Gwiazdor Manchesteru City urodził się we Francji i rozegrał w jej młodzieżowych kadrach ponad 50 meczów, ale nigdy nie zadebiutował w seniorach
  • Tę sytuację zdecydowali się wykorzystać Hiszpanie, którzy byłemu piłkarzowi Atheltiku Bilbao nadali obywatelstwo i prawdopodobnie powołają go na Euro 2021

FIFA wydała zgodę na występy Aymerica Laporte'a w reprezentacji Hiszpanii, która jest grupowym rywalem Polski w zbliżającym się Euro 2021. 26-letni piłkarz rozegrał ponad 50 spotkań w juniorskich reprezentacjach Francji.

Laporte nigdy nie wystąpił w seniorskiej drużynie "Trójkolorowych". Choć urodził się we Francji, to jako nastolatek dołączył do drużyny Athletic Bilbao. We wtorek otrzymał hiszpańskie obywatelstwo.

Aymeric Laporte zmienił reprezentację. Potężne wzmocnienie przed Euro 2021

Występujący na pozycji środkowego obrońcy zawodnik od 2018 roku broni barw Manchesteru City.

W mistrzostwach Europy Hiszpania zagra w grupie E, kolejno: ze Szwecją (14 czerwca), Polską (19 czerwca) i Słowacją (23 czerwca).

Zgodnie z obecnymi przepisami piłkarz może zmienić drużynę narodową, jeśli w seniorskiej reprezentacji nie rozegrał więcej niż trzech meczów przed ukończeniem 21 lat i nie wystąpił na mistrzostwach świata lub mistrzostwach kontynentu.

RadioZET.pl/PAP