Egzekucja Anglików na Wembley, Niemcy żegnają się z Euro

29.06.2021 19:50
Anglia - Niemcy NA ŻYWO

Reprezentacja Anglii pokonała w 1/8 finału Euro 2020 (2021) Niemcy 2:0. Bramki na wagę awansu do ćwierćfinału pod koniec spotkania zdobyli Raheem Sterling i Harry Kane.

Na początku meczu Anglicy pozostawili ogromną swobodę Niemcom. Ci wyszli po swoje i wyglądali lepiej od graczy Southgate'a. Synowie Albionu przebudzili się po kwadransie gry, a sygnał do ataku dał mocny strzał Raheema Sterlinga, który z trudem obronił Manuel Neuer.

Od tej chwili Niemcom brakowało dokładności. Mistrzowie świata z 2014 roku wycofali się i zaczęli pozwalać rywalom na śmielsze ataki. Nasi zachodni sąsiedzi zostali "odcięci" od ataku, a gra Anglików zaczęła wyglądać coraz lepiej.

W 31. minucie kapitalną wrzutką w pole karne popisał się Kimmich, ale ani Werner, ani Gosens nie zdołali zamknąć akcji. Po chwili doskonałą okazję do zdobycia gola miał Timo Werner, ale Pickford znakomicie obronił jego strzał.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wyśmienitą okazję mieli Anglicy. Najpierw Sterling został zatrzymany przez niemieckich obrońców. Piłkę po nim przejął Harry Kane, ale będąc sam na sam z Neuerem, źle przyjął futbolówkę i nie dał rady wpakować jej do bramki.

Anglia w ćwierćfinale Euro, Niemcy jadą do domu

Po zmianie stron wyśmienitą interwencję pokazał Pickford, który w 48. minucie obronił potężny strzał Havertza z 16 metrów. Z minuty na minutę Niemcy zaczęli rozkręcać się na boisku, zamykając Anglikom kolejne strefy na boisku.

Jednak największe emocje czekały na kibiców pod sam koniec gry. W 75. minucie Anglików na prowadzenie wyprowadzil Raheem Sterling. Shaw dograł z lewej strony do środka pola karnego. Tam zameldował się piłkarz Manchesteru City i pewnym uderzeniem pokonał Manuela Neuera. Sześć minut później Niemcy mieli stuprocentową okazję do wyrównania. Sam na sam z Pickfordem znalazł się Thomas Mueller, ale fatalnie spudłował, nie trafiając w bramkę.

W 85. minucie wynik spotkania ustalił Harry Kane. Zawodnik Tottenhamu wykończył głową dośrodkowaniu Grealisha i przypieczętował awans Anglii do ćwierćfinału Euro 2020 (2021).

Anglia - Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Raheem Sterling (75), 2:0 Harry Kane (86-głową).