Zamknij

Półnagi mężczyzna na murawie w finale Euro. To znany piosenkarz [ZDJĘCIE]

12.07.2021 16:42
Adam Harison
fot. PAP/EPA

Adam Harison - to właśnie on wbiegł na murawę stadionu Wembley w trakcie finału Euro 2020 (2021) Włochy - Anglia. To nieprzypadkowy mężczyzna, a dobrze znany w Wielkiej Brytanii 21-letni piosenkarz.

  • Półnagi mężczyzna wbiegł na murawę w trakcie finału Euro 2020 (2021) Włochy - Anglia
  • Kim jest intruz, który wbiegł na boisko na Wembley w finale piłkarskich mistrzostw Europy 2020 (2021)?
  • To Adam Harison, popularny w Wielkiej Brytanii piosenkarz

Finał Euro 2020 (2021) Włochy - Anglia przysporzył kibicom niemałych emocji. Gospodarze [formalnie to miano należało do Italii, choć mecz odbył się w Londynie - red.] mieli historyczną szansę na tytuł mistrzów Europy, ale po drugiej stronie boiska stanęła drużyna zachwycająca, która przeżywała jednak gorsze momenty w 1/8 finału z Austrią (dogrywka) i w półfinale z Hiszpanią (karne). Minimalnie więcej szans, głównie za sprawą obecności miejscowych kibiców, dawano podopiecznym Garetha Southgate'a.

Gorąco było nie tylko na murawie, ale także na trybunach. Fani "Synów Albionu" nie posłuchali apelu selekcjonera i wygwizdali włoski hymn, później buczeli przy każdym kontakcie z piłką przyjezdnych i przy każdej nieprzychylnej decyzji arbitra Bjoerna Kupiersa. Zamilkli dopiero na koniec, gdy Anglicy przegrali finał w serii rzutów karnych. Wcześniej jeden z fanów postanowił nieco umilić sobie czas oczekiwania na kolejne gole i w 87. minucie wbiegł na murawę. Okazuje się, że nie był to tzw. randomowy fan, a znany w Wielkiej Brytanii piosenkarz Adam Harison.

Adam Harison - kim jest mężczyzna, który wbiegł na murawę w finale Euro 2020?

Adam Harison to 21-letni piosenkarz i autor tekstów. Popularność zyskał dzięki udziałowi w programie telewizyjnym "Little Mix The Search", w którym - jak sama nazwa wskazuje - członkowie grupy Little Mix szukają młodych artystów, którzy wezmą udział w ich trasie koncertowej Confetti Tour.

Harison najwyraźniej był dumny ze swojego zachowania, bo pochwalił się nim na Instagramie. "Na koniec dnia... Kocham mój kraj, zrobiłem to dla zabawy. Miłość i szacunek dla Anglii" - napisał. Wcześniej publikował nagrania sprzed Wembley i z trybun.

Za takie zachowanie wokaliście grozi dożywotni zakaz stadionowy, ale przynajmniej zyskał dużą popularność. Jak widać po liczbie odsłon na YouTube, przyda się.

RadioZET.pl/Onet