Zamknij

Euro 2021. Węgrzy nie uklękną przed meczami. "Nie dla polityki na boisku"

08.06.2021 11:05
Euro 2021. Reprezentacja Węgier nie będzie klękała przed pierwszym gwizdkiem
fot. NIKOLAY DOYCHINOV/AFP/East News

Euro 2021. Węgierski Związek Piłki Nożnej zadeklarował, że piłkarze reprezentacji nie będą klękali przed meczami mistrzostw Europy. - Kibicujemy walce ze wszystkimi formami nienawiści, ale nie chcemy upolityczniania sportu – czytamy w oświadczeniu wydanym przez MLSZ.

  • Węgierski związek – MLSZ zadeklarował we wtorek, że piłkarze tamtejszej reprezentacji nie będą klękali przed meczami na Euro
  • Gest ten jest wykonywany w celu okazania solidarności z ruchem Black Lives Matter. Przed meczami klękają m.in. Anglicy, Szkoci i Walijczycy

Euro 2021. Węgrzy nie będą klękali przed meczami na mistrzostwach Europy. Tamtejsza federacja – MLSZ – wydała oświadczenie, w którym potępia wszelkie formy nienawiści i jednocześnie deklaruje, że jest przeciwna upolitycznianiu sportu.

„Podstawowe wartości tego sportu to równość szans, szacunek dla kolegi z drużyny i przeciwnika. Piłka nożna mogła stać się najpopularniejszym sportem na świecie, ponieważ należy do wszystkich. Reprezentacja Węgier nie tylko we wszystkich przypadkach przestrzega międzynarodowych zasad i norm, ale także składa hołd wszystkim - przeciwnikom, i kibicom. MLSZ od lat walczy z wszelkimi formami nienawiści w ramach kampanii »Nienawiść to nie droga«" - czytamy w oświadczeniu węgierskiej federacji.

Węgrzy nie będą klękali przed meczami na Euro 2021

MLSZ poinformowało, że piłkarze nie będą klękali przed meczami, bo nie chcą upolityczniać sportu. 

"Zasady UEFA i FIFA nie dopuszczają polityki na boisku i stadionie, co MLSZ nie tylko akceptuje, ale i popiera. W związku z tym reprezentacja nie będzie potępiać żadnej formy nienawiści klęcząc przed meczami” – oświadczyło MLSZ. 

Euro 2021. Węgry w grupie śmierci

Węgrzy na Euro 2021 trafili do grupy F, gdzie znalazły się także drużyny narodowe Francji, Niemiec i Portugalii. 

Terminarz grupy F:

wtorek, 15 czerwca
Węgry - Portugalia (Budapeszt, 18.00)
Francja - Niemcy (Monachium, 21.00)

sobota, 19 czerwca
Węgry - Francja (Budapeszt, 15.00)
Portugalia - Niemcy (Monachium, 18.00)

środa, 23 czerwca
Portugalia - Francja (Budapeszt, 21.00)
Niemcy - Węgry (Monachium, 21.00) 

RadioZET.pl/MLSZ