Robert Lewandowski o losowaniu na Euro: Mamy trudną grupę

30.11.2019 22:16
Robert Lewandowski o losowaniu Euro 2020
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Robert Lewandowski skomentował losowanie Euro 2020.  Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, gdzie zagra z Hiszpanią, Szwecją i drużyną z barażu - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Najbardziej charakterystyczną liczbą przyszłorocznych mistrzostw Europy będzie "dwunastka". Turniej finałowy odbędzie się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Władze UEFA chciały w ten sposób uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy, choć coraz częściej pojawiają się głosy krytykujące taką formułę. Głównie z powodów logistycznych, a także faktu, że niektórzy współgospodarze (na razie wiadomo, że na pewno Azerbejdżan) nie będą mieć drużyny na mistrzostwach.

PZPN potwierdził dwóch rywali Polaków przed Euro 2020

Na razie wiadomo, że na Euro 2020 podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Tego przeciwnika poznają dopiero w marcu.

Wymowna reakcja Jerzego Brzęczka na losowanie Euro 2020 [WIDEO]

Dwa mecze Polaków odbędą się w Dublinie (ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją), a jeden w Bilbao - z Hiszpanią. W wywiadzie dla Eleven Sports, losowanie grup skomentował Robert Lewandowski.

- Na pewno to jest trudna grupa. Wydaje mi się, że aktualna forma, jak to zawsze bywa na takich turniejach, zdecyduje o tym, kto będzie grał dalej i jak będzie grał. Patrząc na to, że to są mistrzostwa Europy i wiemy, jak ostatnio wyglądały one w naszym wykonaniu, to dyspozycja turniejowa zdecyduje o tym, kto wyjdzie z tej grupy i kto będzie miał w niej większe szanse - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Euro 2020: TERMINARZ "polskiej" grupy. KIEDY i gdzie zagrają Polacy?

- To nie będzie łatwa grupa. Od pierwszego meczu trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie i wtedy będzie się łatwiej grać - zakończył.

Mistrzostwa zostaną rozegrane od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Łącznie 24 zespoły podzielono na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

RadioZET.pl/Twitter, PAP