Robert Lewandowski kpi z losowania grup Euro 2020

20.11.2019 11:10
Robert Lewandowski kpi z losowania grup Euro 2020
fot. PAP

Losowanie grup Euro 2020 odbędzie się 30 listopada, jeszcze przed poznaniem wszystkich uczestników turnieju. Gospodarzy jest dwunastu, co stwarza pewne problemy przy ustalaniu składu grup. Niektórzy, jak Robert Lewandowski, nie mówią nawet o losowaniu, a o wyborze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W toku eliminacji wyłoniono do tej pory 20 uczestników Euro 2020, wśród których są m.in. reprezentacja Polski i siedmiu z dwunastu gospodarzy. W barażach o awans powalczą Szkoci, Irlandczycy, Węgrzy i Rumuni, a takiej szansy nie otrzymają Azerowie. Może się więc okazać, że nie jeden (Azerbejdżan), a kilku organizatorów imprezy nie będzie miało swojego reprezentanta.

Murawa na PGE Narodowym pod ostrzałem: Wstyd, żenada, pastwisko [WIDEO]

Każda z sześciu grup będzie rozgrywała swoje mecze w dwóch miastach. I tak np. skład grupy B jest już praktycznie znany: spotkania odbędą się w Kopenhadze i w Sankt Petersburgu (Dania i Rosja), a dołączy do niech Belgia [Rosja nie może trafić na Ukrainę z powodów politycznych - przyp. red.] oraz Finlandia lub Walia.

Lewandowski ocenił system losowania grup Euro 2020

Losowanie nie tylko nie jest przejrzyste, ale w wielu przypadkach po prostu będzie zbędne, o czym wspominał Robert Lewandowski. - To nie będzie losowanie, tylko jakiś wybór. Chyba jakaś tabelka zadecyduje, z kim zagramy w grupie na Euro 2020 - ocenił kapitan biało-czerwonych.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca. Półfinały i finał zostaną rozegrane na londyńskim Wembley.

RadioZET.pl/TVP Sport