Jerzy Brzęczek skomentował losowanie grup Euro 2020: Rewanż z Hiszpanią za IO

30.11.2019 20:11
Jerzy Brzęczek po losowaniu Euro 2020
fot. PAP

Jerzy Brzęczek odniósł się do losowania grup na Euro 2020. Polska trafiła do grupy E, gdzie zagra z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu ścieżki B.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Reprezentacja Polski w przyszłorocznych mistrzostwach Europy zagra w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Mecz z Hiszpanią będzie rewanżem za finał igrzysk olimpijskich z 1992 roku. Wówczas na murawie mierzyli się Jerzy Brzęczek z Luisem Enrique. W tej chwili byli piłkarze są selekcjonerami drużyn narodowych.

- Wszystkie mecze będą ekscytujące. Mamy nieprzyjemnych i niewygodnych rywali. Wspomnienia ze Szwecją nie są optymalne. Spotkanie z Hiszpanią będzie rewanżem za finał IO w 1992 roku. Wówczas mierzyliśmy się z Luisem Enrique na boisku, teraz będziemy na ławkach trenerskich - podkreślił Brzęczek w rozmowie z TVP Sport.

Euro 2020: TERMINARZ "polskiej" grupy. KIEDY i gdzie zagrają Polacy?

- Naszym celem na Euro jest zagrać więcej niż trzy spotkania. Będziemy się do tego mocno przygotowywać - dodał selekcjoner.

Szkoleniowiec tłumaczył, iż mimo że poprzednie mecze z Hiszpanią czy Szwecją  nie kończyły się po myśli biało-czerwonych, teraz może zdarzyć się wszystko.

Euro 2020: TERMINARZ meczów i grupy ME

Dobrą wiadomością jest to, że dwa spotkania Polacy zagrają w Dublinie, w związku z tym właśnie w stolicy Irlandii najprawdopodobniej znajdować się będzie baza Polaków. Ponadto wylosowanie Szwecji z góry przekreśla towarzyskie starcie z tą drużyną w ramach przygotowań do Euro 2020.

- Mieliśmy grać towarzyski mecz ze Szwecją i w tym miejscu musimy zrobić kilka korekt. Zagramy dwa spotkania w marcu i następnie solidnie skupimy się na ME. Na Euro nie będzie czasu na błędy i pomyłki - przyznał Jerzy Brzęczek.

RadioZET.pl/TVP Sport