UEFA chce zmienić wyniki losowania Euro

01.12.2019 11:46
UEFA może zmienić losowanie
fot. PAP/EPA

W sobotę w Bukareszcie odbyło się losowanie grup na Euro 2020. Niemniej jednak po barażach może dojść do zmian w grupach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Losowanie grup Euro 2020 zostało nazwane najbardziej kuriozalnym w całej historii. Wszystko przez skomplikowane przepisy, przez które kilka zespołów doskonale znało swoje miejsce. Jednak nawet i po ceremonii okazuje się, że w fazie grupowej mogą nastąpić zmiany. Wszystko przez baraże.

Robert Lewandowski o losowaniu na Euro: Mamy trudną grupę

W sobotę do grupy C trafiła Ukraina, Holandia i Austria. Do tej trójki dołączy triumfator baraży z dywizji D. Natomiast w grupie F zagrają: Niemcy, Portugalia i Francja. Do nich dołączy zwycięzca barażu dywizji A. Całość została oficjalnie potwierdzona.

Ale nikt nie zauważył, że UEFA zastrzegła jedną zmianę z zespołów z czwartego koszyka w obu grupach. Zgodnie z przepisami zwycięzca barażu dywizji A, w której walczą Islandia, Rumunia, Bułgaria i Węgry, powinien znaleźć się w grupie F. Jeśli jednak z tych drużyn awans wywalczy Rumunia, trafi ona do grupy C, ponieważ tam współgospodarzem jest Bukareszt.

Euro 2020: TERMINARZ "polskiej" grupy. KIEDY i gdzie zagrają Polacy?

Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zagra z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą dywizji B (Bośnią i Hercegowiną, Słowacją, Irlandią i Irlandią Północną).

RadioZET.pl/sport.pl