PS: Jakub Błaszczykowski na Euro 2020 może zakończyć reprezentacyjną karierę

21.11.2019 10:19
Jakub Błaszczykowski na Euro 2020 może zakończyć reprezentacyjną karierę
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Jakub Błaszczykowski ewentualnym wyjazdem i udziałem w mistrzostwach Europy zechce zakończyć karierę w koszulce z orłem na piersi - piszą Łukasz Olkowicz i Piotr Wołosik w "Przeglądzie Sportowym". 33-latek swoją decyzją ma motywować względami zdrowotnymi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Błaszczykowski rozegrał w kadrze 108 spotkań, w których strzelił 21 goli. Po raz ostatni w narodowych barwach wystąpił we wrześniowych spotkaniach eliminacji Euro 2020 ze Słowenią (zagrał 20 minut; 2:0) oraz Austrią (19 minut, 0:0). Te liczby byłyby pewnie jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie kontuzje, które co pewien czas trapiły skrzydłowego Wisły Kraków.

Właśnie problemy zdrowotne sprawiły, że popularny Kuba w tym sezonie nie mógł pomóc "Białej Gwieździe" w ekstraklasie - rozegrał tylko 250 minut w pięciu meczach.

Błaszczykowski zakończy karierę w kadrze?

We wtorek z reprezentacją pożegnał się Łukasz Piszczek. Wkrótce w jego ślady może pójść Błaszczykowski. - Z wiarygodnych źródeł dotarła do nas informacja, iż jeśli zdrowie mu dopisze i będzie we właściwej dyspozycji, zechce wyjazdem oraz ewentualnym udziałem w mistrzostwach Europy zakończyć karierę w koszulce z orłem na piersi  - piszą Olkowicz i Wołosik w "PS".

Piszczek podziękował najbliższym. Wśród nich dwaj przyjaciele z kadry [ZDJĘCIE]

Nawet jeśli Błaszczykowski pojedzie na Euro 2020, najpewniej będzie tylko jokerem w talii Jerzego Brzęczka. Na ten moment, na pół roku przed turniejem, pewniakami do wyjazdu na ME wydają się Kamil Grosicki i Sebastian Szymański, a o kolejne miejsca walczą m.in. Przemysław Frankowski i Damian Kądzior.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy