Zamknij

Euro 2020: Reprezentacja Polski rozegra sparingi w czterech miastach

07.12.2019 11:52
Reprezentacja Polski rozegra sparingi w czterech miastach
fot. Damian KLAMKA/East News

Wrocław, Chorzów, Warszawa i Poznań będą gospodarzami wiosennych meczów piłkarskiej reprezentacji Polski, przygotowującej się do mistrzostw Europy. Już wcześniej podano, że biało-czerwoni zmierzą się kolejno z Finlandią, Ukrainą, Rosją i Islandią. Zaprezentowano także bazę pobytową na Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lokalizacje meczów towarzyskich zostały zatwierdzone na piątkowym posiedzeniu zarządu PZPN.

27 marca podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają z Finlandią we Wrocławiu, a cztery dni później z Ukrainą na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kolejne spotkania odbędą się krótko przed turniejem - 2 czerwca rywalem biało-czerwonych na PGE Narodowym w Warszawie będzie Rosja, zaś spotkanie z Islandią 9 czerwca odbędzie się w Poznaniu.

Wybrano jedenastkę stulecia PZPN. W składzie Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski

Pewne udziału w mistrzostwach Europy są Finlandia, Rosja i Ukraina, natomiast Islandia wystąpi w marcu w turnieju barażowym.

Euro 2020: Reprezentacja Polski zamieszka w Dublinie

Na portalu PZPN "Łączy nas piłka" można także zobaczyć materiał wideo i zdjęcia prezentujące ośrodek, w którym kadra Brzęczka zamieszka podczas Euro 2020.

Będzie to hotel w Portmarnock, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego, a także boiska Gannon Park, oddalone od bazy o cztery minuty jazdy autokarem.

Kilka dni temu w stolicy Irlandii przebywała delegacja PZPN, która wizytowała dwa ośrodki. Już wtedy wypowiadano się bardzo pochlebnie o bazie w Portmarnock.

- Jest położona pod Dublinem, przy wybrzeżu, kilkanaście kilometrów od stolicy. To trochę podobne miejsce do francuskiego La Baule, w którym przebywaliśmy podczas Euro 2016 - powiedział wówczas rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Euro 2020: Reprezentacja Polski w grupie E

Po niedawnym losowaniu w Bukareszcie wiadomo, że na Euro 2020 piłkarze Brzęczka zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią.

Dwa mecze Polaków odbędą się w Dublinie (ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją), a jeden w Bilbao - z Hiszpanią.

Mistrzostwa Europy 2020 zostaną rozegrane od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.

RadioZET.pl/PAP