Trzeci sparingowy rywal Polaków niemal pewny. PZPN kontynuuje misję Euro

Maciej Walasek
01.12.2019 13:31
reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi zaawansowane prace nad przygotowaniami reprezentacji do mistrzostw Europy 2020. Po poznaniu dwóch przeciwników na mecze towarzyskie, bliska potwierdzenia jest baza biało-czerwonych i trzeci rywal do sparingu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę zaraz po losowaniu grup Euro 2020 PZPN potwierdził, że przeciwnikami w meczach towarzyskich podopiecznych Jerzego Brzęczka będzie Ukraina (31 marca) i Rosja (2 czerwca). Po wylosowaniu Szwecji na ME, od razu było wiadomo, że w marcu nie zagramy z zespołem Trzech Koron. W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej musi znaleźć innego przeciwnika, a jak wiadomo, selekcjonerowi biało-czerwonych zależy na mierzeniu się z finalistami europejskiego czempionatu.

Jak dowiedział się „Przegląd Sportowy”, PZPN prowadzi negocjacje z m.in. Turcją, Grecją i Finlandią. Niemniej jednak najbardziej możliwa jest gra z tymi pierwszymi. Turecka reprezentacja pokazała w eliminacjach na co ich stać. Ekipa Senola Gunesa potrafiła wygrać u siebie z Francją 2:0, a na wyjeździe zremisować z mistrzami świata 1:1 i finalnie zajęła drugie miejsce w grupie.

UEFA chce zmienić wyniki losowania Euro

Euro 2020: Kiedy poznamy bazę biało-czerwonych?

Dodatkowo w niedzielę przedstawiciele polskiego związku udali się do Irlandii, aby obejrzeć dwa miejsca w kontekście bazy Polaków na mistrzostwach. W grę wchodzą dwa ośrodki w Dublinie i okolicach – Portmarnock Hotel & Golf Links, który przypomina ten hotel, w którym reprezentacja Polski przebywała na poprzednim Euro w La Baule. Ciekawostką jest to, że dawniej posiadłość należała do dynastii Jamesonów, słynących z produkcji jednego z najbardziej popularnych whisky na świecie.

Wymowna reakcja Jerzego Brzęczka na losowanie Euro 2020 [WIDEO]

Drugim wyborem jest kompleks Carton House. Miejsce imponuje wielkością, ponieważ posiadłość ma aż 2,5 km kwadratowych, w którym nie brakuje ośrodka golfowego i treningowego. W przeszłości w tym hotelu przygotowywali się m.in. piłkarze Realu Madryt i Chelsea.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, PZPN bardziej skłania się ku pierwszej możliwości. Ostateczny wybór w sprawie bazy reprezentacji Polski może zapaść w czwartek.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl