Zamknij

Euro 2020: Hiszpania rozegra sparingi z europejskimi potęgami

12.12.2019 14:41
Hiszpania rozegra sparingi z europejskimi potęgami
fot. AP/Associated Press/East News

Reprezentacja Hiszpanii, grupowy rywal biało-czerwonych w finałach Euro 2020, w ramach przygotowań do turnieju rozegra trzy mecze towarzyskie z bardzo silnymi rywalami. W czwartek tamtejsza federacja potwierdziła ostatniego sparingpartnera - została nim broniąca tytułu mistrza Europy Portugalia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz Hiszpania - Portugalia odbędzie się 5 czerwca na Wanda Metropolitano w Madrycie i będzie ostatnim sprawdzianem przed Euro 2020. Dziesięć dni później podopieczni Luisa Enrique starciem ze Szwecją zainaugurują zmagania w grupie E.

Euro 2020: Szwecja zmierzy się z tymi samymi rywalami, co Polska

Wcześniej Hiszpanie potwierdzili marcowe sparingi z Niemcami, również na stadionie Atletico Madryt, oraz z Holandią w Amsterdamie. "La Roja", dla której wyjście z grupy jest obowiązkiem, stawia więc na bardzo mocne przetarcia przed spotkaniami ze Szwecją, z Polską i z jedną z czterech drużyn, które o awans powalczą w barażach: Bośnią i Hercegowiną, Irlandią, Irlandią Północną bądź Słowacją.

Sparingi Polski przed Euro 2020

Dla porównania, reprezentacja Polski rozegra cztery mecze towarzyskie, wszystkie w kraju: w marcu z Ukrainą i z Finlandią oraz w czerwcu z Rosją i Islandią. Tylko ta ostatnia drużyna nie ma jeszcze pewnego udziału w ME.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca.

RadioZET.pl/Twitter