Zamknij

Euro 2020: Polacy zatrzymają się w Dublinie. PZPN wybrał bazę [ZDJĘCIA]

05.12.2019 17:18
Baza reprezentacji Polski na Euro 2020
fot. PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował bazę reprezentacji Polski na Euro 2020. Piłkarze oraz sztab szkoleniowcy w czasie turnieju będą mieszkać w Dublinie, gdzie odbędą się dwa spotkania fazy grupowej. Trzeci mecz podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w Bilbao.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Każda z grup Euro 2020 będzie rozgrywać swoje mecze w dwóch europejskich miastach. Polacy trafili do hiszpańsko-irlandzkiej grupy E, a zatem spotkania odbędą się w Bilbao i w Dublinie. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zaraz po losowaniu zapowiadali, że kadra najpewniej zatrzyma się w stolicy Irlandii, bo to tam rozegra mecz otwarcia ze zwycięzcą barażów (Irlandia, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina oraz Słowacja) i ostatnie spotkanie grupowe ze Szwecją. Na mecz z Hiszpanią Robert Lewandowski i spółka polecą do Bilbao.

Euro 2020: TERMINARZ meczów i grupy ME

Euro 2020: Kadra zamieszka w Dublinie

PZPN poinformował, że na czas Euro 2020 reprezentacja Polski zamieszka w Portmanrock Hotel w Dublinie. "Dwadzieścia kilometrów od stadionu w Dublinie i nieco ponad kwadrans od lotniska, tuż przy samym wybrzeżu i w kapitalnym klimacie: tak już w trakcie samego UEFA EURO 2020 będzie zgrupowana reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zamieszkają od 10. czerwca w Portmanrock Hotel, który oferuje idealne warunki zarówno do przygotowań, jak i regeneracji w intensywnym czasie turnieju" - czytamy w komunikacie PZPN.

Wcześniej PZPN potwierdził wszystkich sparingpartnerów reprezentacji Polski. W marcu podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z Finlandią i z Ukrainą, a w czerwcu z Rosją i Islandią. Wszystkie spotkania odbędą się w kraju.

RadioZET.pl/PZPN