Rekord! Zainteresowanie biletami na Euro nigdy nie było tak duże

14.02.2020 14:58
Euro 2020 - bilety
fot. PAP/EPA

Do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) wpłynęło 28,3 miliona zgłoszeń po bilety na mecze tegorocznych mistrzostw Europy. To dwa razy więcej niż dotychczasowy rekord, ustanowiony przed czterema laty. W puli jest łącznie ok. 2,5 miliona wejściówek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wpłynęła bezprecedensowa liczba aplikacji po bilety na turniej finałowy tego lata. To zmiażdżenie wszystkich rekordów - napisano na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Rejestracja po bilety odbywała się w dwóch fazach: od 12 czerwca do 12 lipca poprzedniego roku wpłynęło 19,3 mln zgłoszeń, a w grudniu, gdy aplikować mogli kibice zakwalifikowanych do Euro 2020 reprezentacji, pojawiło się kolejne dziewięć milionów chętnych.

- Całkowita suma 28,3 mln jest podwojeniem poprzedniego rekordu i wygląda na to, że wynika w dużej mierze z wyjątkowej natury turnieju, którego gospodarzami jest 12 krajów - oceniono.

Jak poinformowano, po bilety na finał na Wembley zgłosiło się ok. 714 tysięcy chętnych. Tylko o cztery tysiące mniej chciałoby obejrzeć spotkanie fazy grupowej pomiędzy Niemcami i Francją w Monachium.

Euro 2020 zostanie rozegrane między 12 czerwca a 12 lipca. Wystąpią w nich 24 reprezentacje, w tym Polska.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZEZ.pl/PAP/AN