Zamknij

"Ulubieniec" Smudy chce wrócić do reprezentacji: popełniłem błąd

Maciej Walasek
11.11.2017 18:14
Polska - Grecja
fot. STANISŁAW KOWALCZUK/East News

Eugen Polański przyznał, że jest gotowy do powrotu do reprezentacji Polski. Po konflikcie z Adamem Nawałką, sam zrezygnował z dalszej gry w kadrze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pomocnik zadebiutował w biało-czerwonych barwach w 2011 podczas meczu z Gruzją i od tamtej pory występował z orzełkiem na piersi. Jednak wszystko się zmieniło, gdy trenerem został Adam Nawałka. Niedługo potem zawodnik zrezygnował z gry dla reprezentacji zrzucając winę na selekcjonera.

Zobacz także

W rozmowie z Mateuszem Karoniem z Telewizji Polskiej, 31-latek przekonuje, że wiele się zmieniło. Przede wszystkim jego relacje z Nawałką uległy poprawie.

- Rozmawiamy. Zdarza się, że gratulujemy sobie dobrych meczów. Nawałka odpisuje na wiadomości. Czasami sam z siebie coś wyśle. Nie są to jednak wielkie rozmowy. Oczywiście oglądam spotkania reprezentacji i trzymam kciuki za chłopaków.

Zagłosuj

Czy Eugen Polański powinien wrócić do kadry?

Liczba głosów:

Polański jest zdeterminowany do powrotu i zadeklarował, że można na niego liczyć. Dodatkowo przyznał się do błędu i żałuje, że kilka lat temu otwarcie skrytykował trenera.

- To był bardzo duży błąd. Dziś mówię przecież wyraźnie, że zależy mi na powrocie. Nie odwrócimy zdarzeń.  

Eugen Polański po raz ostatni w reprezentacji Polski zagrał podczas spotkania ze Szkocją w marcu 2014. Biało-czerwoni przegrali wtedy 0:1, a Adam Nawałka rozpoczynał budowę zespołu, który dziś dostarcza nam wielu emocji. Dwa miesiące później, pomocnik zrezygnował z gry dla kadry.

RadioZET.pl/TVPSport/mw