Zamknij

Eriksen powrócił na boisko. Trenował z dawnym zespołem

25.01.2022 20:22
Christian Eriksen
fot. LISELOTTE SABROE/AFP/East News

Christian Eriksen wziął udział w treningu z rezerwami Ajaxu Amsterdam. 29-latek, który doznał ataku serca na Euro 2020, chce odbudować formę i szuka nowego klubu.

Christian Eriksen w czasie meczu Dania - Finlandia na Euro 2020 upadł na murawę i stracił przytomność. Piłkarz był reanimowany na boisku. Po kilku minutach został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze. Później 29-latkowi wszczepiono kardiowerter-defibrylator (ICD), a jego kariera stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Od tego czasu piłkarz nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu. W grudniu rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan za porozumieniem stron. O ile przepisy w Serie A nie pozwalają na grę zawodnikowi po wszczepieniu ICD, Eriksen próbuje znaleźć klub, w którym mógłby odbudować formę. We wtorek Duńczyk wziął udział w treningu z rezerwami Ajaxu Amsterdam. Warto przypomnieć, że 29-latek reprezentował barwy holenderskiego zespołu od 2010 roku. Po trzech latach przeszedł do Tottenhamu, a w 2020 roku związał się z Interem.

Christian Eriksen wrócił do treningów

- Jestem bardzo szczęśliwy z pobytu tutaj. Znam ludzi, czuję się, jakbym wracał do domu, ponieważ byłem tutaj tak długo – podkreślił Eriksen, cytowany na stronie Ajaksu, gdzie zamieszczono również jego zdjęcia z boiska treningowego.

Eriksen w rozmowie z duńską telewizją DR1 zaznaczył, że zamierza zagrać w reprezentacji na MŚ w Katarze.

RadioZET.pl