EqualGame: mecz Polska - Portugalia - co to znaczy i z czym się wiąże?

Weronika Domoradzka
11.10.2018 08:41
EqualGame: mecz Polska - Portugalia - co to znaczy i z czym się wiąże?

EqualGame - baner z takim napisem zostanie umieszczony w jednym z sektorów na Stadionie Śląskim w Chorzowie na czwartkowym meczu Polska - Portugalia. Tym samym wieczorne starcie na żywo z trybun będzie mogło obejrzeć mniej kibiców. Jest to jedna z kar UEFA względem PZPN. Co oznacza #EqualGame i dlaczego PZPN zostało ukarane?

#EqualGame - co to oznacza? Dlaczego transparent z napisem EqualGame umieszczony jest w jednym z sektorów na Stadionie Śląskim w Chorzowie na meczu Polska - Portugalia? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

EqualGame - co to oznacza po Polsku?

Transparent z napisem #EqualGame zamieszczony zostanie w jednym z sektorów na Stadionie Śląskim w Chorzowie na czwartkowym meczu Polska - Portugalia rozegranym w ramach Ligi Narodów UEFA 2018. W związku z tym, wielu kibiców Biało-Czerwonych i nie tylko, którzy będą oglądać wieczorne starcie, mogą szukać informacji na temat tego, co oznacza EqualGame. Po polsku to znaczy - "Równa gra".

EqualGame: mecz Polska - Portugalia - dlaczego napis jest na trybunach? 

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) został zobligowany do zamknięcia sektora na stadionie o pojemności co najmniej 1 000 miejsc. W związku z tym, mimo że wszystkie bilety na czwartkowy mecz Polska - Portugalia zostały wyprzedane, to starcia nie obejrzy komplet widzów. Wiąże się to także z finansową stratą. Dodatkowo PZPN ma umieścić w zamkniętym sektorze transparent z napisem EqualGame. Dlaczego? 

Jest to kara za niewłaściwe zachowanie polskich kibiców podczas wyjazdowego meczu z Włochami. Fani Biało-Czerwonych na stadionie w Bolonii mieli wykrzykiwać rasistowskie hasła, a także odpalać race. Przedstawiciele europejskiej federacji piłkarskiej na PZPN nałożyli karę finansową w wysokości 2 000 euro grzywny oraz kazali zamknąć jeden z sektorów, umieszczając na nim transparent ze sloganem #EqualGame. Hasłem tym promowane są działania na rzecz równości w sporcie. Dotyczy on  kampanii antyrasistowskiej i ma przypominać kibicom Biało-Czerwonych o właściwym zachowaniu podczas meczów.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW