Zamknij

Albańczyk Enkeleid Dobi trenerem Widzew Łódź

30.07.2020 16:50
Enkeleid Dobi trenerem Widzew Łódź
fot. Michal Dubiel/REPORTER/EastNews

Enkeleid Dobi, były napastnik Zagłębia Lubin, został nowym trenerem piłkarzy Widzewa Łódź. 45-letni Albańczyk w drużynie beniaminka 1. ligi zastąpił zwolnionego Marcina Kaczmarka. - Obiecuję, że zrobię wszystko, by kibicujący Widzewowi byli dumni z zespołu – powiedział Dobi.

Nowego szkoleniowca przedstawiono podczas czwartkowej konferencji prasowej. Dobi z łódzkim klubem podpisał roczny kontrakt.

- Mimo awansu zdecydowaliśmy się na zmianę szkoleniowca. Trenera Dobiego wszyscy obserwowaliśmy, bo do niedawna był szkoleniowcem naszego ligowego rywala Górnika Polkowice. Dostrzegliśmy to, że z zespołu złożonego z zawodników bez imponującego piłkarskiego CV potrafił zbudować bardzo dobrą jakość i mocno nas skarcić – ogłosiła prezes Widzewa Martyna Pajączek.

Enkeleid Dobi - kim jest nowy trener Widzewa? [ATUTY, STYL GRY]

Zaznaczyła, że atutami nowego opiekuna widzewiaków jest pasja, entuzjazm i pozytywna energia. Zapowiedziała, że jednym z zadań Dobiego - obok walki o awans do PKO Ekstraklasy - będzie wprowadzanie do zespołu młodych, utalentowanych i wartościowych graczy, na czym ma opierać się filozofia beniaminka 1. ligi w najbliższych latach.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego wielkiego i wyjątkowego klubu. Obiecuję, że zrobię wszystko, by wszyscy, którzy kibicują Widzewowi byli dumni, z tego co ten zespół będzie prezentował na boisku. Chcę, żeby moja drużyna schodziła z boiska z podniesioną głową, zostawiała na nim kawałek zdrowia, serca, duszy, a jeśli trzeba to także wątroby – zapewnił były reprezentant Albanii.

Warta - Radomiak: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć baraże o ekstraklasę?

Dodał, że zespół, który przejął ma duży potencjał, ale musi on pokazywać więcej charakteru i determinacji, co – jak mówił – u niego jest na pierwszym miejscu.

- Wszyscy będziemy ciężko pracować, żeby reprezentować ten klub, tak jak na to zasługuje, czyli z godnością. Praca tu to dla mnie wielka szansa i zamierzam odwdzięczyć się za okazane mi zaufanie - podkreślił.

Dobi, jako trener pracował dotychczas jedynie z piłkarzami Górnika Polkowice. W ciągu trzech sezonów spędzonych w klubie z Dolnego Śląska wywalczył z zespołem awans do 2. ligi, który w minionym sezonie ukończył rozgrywki na 11. miejscu. Prowadzona przez niego drużyna preferowała ofensywny futbol, co przekonało szefów Widzewa do zatrudnienia byłego zawodnika m.in. Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze.

Enkeleid Dobi zastąpił Marcina Kaczmarka

45-letni Albańczyk w klubie z Łodzi na stanowisku trenera zastąpi zwolnionego w poniedziałek Marcina Kaczmarka. Szkoleniowiec stracił pracę mimo wywalczenia awansu do 1.ligi. W ostatnich miesiącach prowadzony przez niego zespół spisywał się bardzo słabo i z trudem utrzymał drugie miejsce, gwarantujące bezpośrednią przepustkę do wyższej ligi.

RadioZET.pl/PAP