Nantes zastrzega koszulkę z numerem 9. Ligue 1 uczci pamięć Emiliano Sali

Krzysztof Sobczak
08.02.2019 16:30
Nantes zastrzega koszulkę z numerem 9 po śmierci Emiliano Sali
fot. LOIC VENANCE/AFP/East News

Prezes FC Nantes Waldemar Kita przyznał, że jest zdruzgotany wiadomością o śmierci byłego napastnika tego klubu, Emiliano Sali. Wszystkie mecze najbliższej kolejki Ligue 1 i Ligue 2 rozpoczną się minutą oklasków ku czci Argentyńczyka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tego wieczoru i przez cały weekend będziemy zjednoczeni, aby oddać mu ostatni hołd - oświadczyła prezes Ligi Nathalie Boy de la Tour.

Zobacz także

- Emiliano był wzorowym piłkarzem, znaczącą postacią w rozgrywkach Ligue 1. Był doceniany przez wszystkich na boisku i poza nim - skomentował prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noel Le Graet.

Kibice w Nantes oddali hołd Sali już 30 stycznia, gdy piłkarz został uznany za zaginionego. Podczas meczu z Saint-Etienne na trybunach pojawiły się specjalne transparenty, część kibiców założyła koszulki reprezentacji Argentyny.

Nantes zastrzega koszulkę z numerem 9

W piątek FC Nantes poinformował, że w koszulce z numerem 9, z jakim grał Sala, nie wystąpi już w przyszłości żaden zawodnik.

- Brak mi słów. To tragedia, którą jestem zdruzgotany. Emiliano odcisnął swoje piętno i dlatego, podobnie jak wielu fanów, chcę go dodatkowo uhonorować, wycofując numer 9 - powiedział prezes klubu, polski przedsiębiorca Waldemar Kita.

Emiliano Sala nie żyje

28-letni Sala zginął 21 stycznia w drodze z Nantes do Cardiff, gdzie miał dołączyć do nowego klubu. Awionetka, którą leciał, wpadła do Kanału La Manche. W czwartek wieczorem policja brytyjskiego hrabstwa Dorset potwierdziła, że zidentyfikowaną ofiarą katastrofy jest Argentyńczyk.

Na pokładzie samolotu, poza Salą, znajdował się 59-letni pilot David Ibbotson.

Argentyńczyk był czołowym napastnikiem ligi francuskiej i do dziś z dorobkiem 12 bramek zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji strzelców.

Sala był najdroższym piłkarzem w historii Cardiff City, do którego został sprzedany za ok. 15 milionów funtów. Według BBC ten transfer jest przedmiotem sporu między klubem z Walii a Nantes, który grozi, że jeśli w ciągu 10 dni nie otrzyma pierwszej raty, wkroczy na drogę sądową.

RadioZET.pl/PAP/KS