Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emiliano Sala na pokładzie zaginionego samolotu. Zdradzono pierwsze szczegóły akcji poszukiwawczej

22.01.2019 15:02
sport

Emiliano Sala znajdował się na pokładzie prywatnego samolotu, który zaginął nad kanałem La Manche. Ujawniono pierwsze informacje w sprawie akcji poszukiwawczej.

Emiliano Sala fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala leciał z Nantes do Cardiff, z którym kilka dni temu podpisał nowy kontrakt. W nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy samolot leciał nad kanałem La Manche, maszyna zniknęła z radarów. Służby potwierdziły, że na pokładzie maszyny znajdował się argentyński piłkarz.

Policjanci ujawnili, że samolot leciał na wysokości 1500 metrów, dalej maszyna zeszła na wysokość 700 metrów, a na końcu stracono łączność z pilotem.

Emiliano Sala zaginął: Pierwsze informacje o akcji poszukiwawczej

John Fitzgerald, dyrektor generalny grupy poszukiwawczej Channel Islands Air Search zdradził pierwsze informacje dotyczące akcji.

- Dostaliśmy zawiadomienie od straży przybrzeżnej Guernsey około 20:30, chwilę po tym, jak samolot zniknął z radarów. Nasze jednostki pojawiły się nad Alderney około 21:00 i zostały tam do północy. Później wróciły do Guernsey, by zmienić załogę i uzupełnić zapasy paliwa – tłumaczył w rozmowie z serwisem miror.co.uk.

- Mieliśmy widoczność wynoszącą ponad 30 km, więc mogliśmy zobaczyć dużo podczas pierwszego etapu poszukiwań. Trudniej miały jednak łodzie ratunkowe. W tym miejscu woda jest niespokojna, chociaż do 2-3 nad ranem nie było tak źle. Dopiero później pojawił się ulewny deszcz, który uniemożliwił kontynuowanie poszukiwań. Wznowiliśmy je o 8:00 we wtorek. Jestem pewien, że w końcu coś znajdziemy. Samolot leciał na wysokości kilkuset metrów, więc mógł przelecieć jeszcze kilka kilometrów od miejsca, w którym stracono łączność – kontynuował.

- Jeżeli było to kontrolowane wodowanie, możemy znaleźć tratwę ratunkową. Jeżeli jednak kontrolowane nie było, spodziewam się znalezienia wraku.

Serwis Flighradar24 informuje, że samolot, którym leciał Emiliano Sala jest wyposażony w niezbyt nowoczesne transpondery, co nie pozwala na tę chwilę na odtworzenie dokładnej trasy maszyny.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/mirror.co.uk/MW

Oceń