Emiliano Sala na pokładzie zaginionego samolotu. Zdradzono pierwsze szczegóły akcji poszukiwawczej

Maciej Walasek
22.01.2019 15:02
Emiliano Sala
fot. Twitter

Emiliano Sala znajdował się na pokładzie prywatnego samolotu, który zaginął nad kanałem La Manche. Ujawniono pierwsze informacje w sprawie akcji poszukiwawczej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala leciał z Nantes do Cardiff, z którym kilka dni temu podpisał nowy kontrakt. W nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy samolot leciał nad kanałem La Manche, maszyna zniknęła z radarów. Służby potwierdziły, że na pokładzie maszyny znajdował się argentyński piłkarz.

Zobacz także

Policjanci ujawnili, że samolot leciał na wysokości 1500 metrów, dalej maszyna zeszła na wysokość 700 metrów, a na końcu stracono łączność z pilotem.

Emiliano Sala zaginął: Pierwsze informacje o akcji poszukiwawczej

John Fitzgerald, dyrektor generalny grupy poszukiwawczej Channel Islands Air Search zdradził pierwsze informacje dotyczące akcji.

- Dostaliśmy zawiadomienie od straży przybrzeżnej Guernsey około 20:30, chwilę po tym, jak samolot zniknął z radarów. Nasze jednostki pojawiły się nad Alderney około 21:00 i zostały tam do północy. Później wróciły do Guernsey, by zmienić załogę i uzupełnić zapasy paliwa – tłumaczył w rozmowie z serwisem miror.co.uk.

- Mieliśmy widoczność wynoszącą ponad 30 km, więc mogliśmy zobaczyć dużo podczas pierwszego etapu poszukiwań. Trudniej miały jednak łodzie ratunkowe. W tym miejscu woda jest niespokojna, chociaż do 2-3 nad ranem nie było tak źle. Dopiero później pojawił się ulewny deszcz, który uniemożliwił kontynuowanie poszukiwań. Wznowiliśmy je o 8:00 we wtorek. Jestem pewien, że w końcu coś znajdziemy. Samolot leciał na wysokości kilkuset metrów, więc mógł przelecieć jeszcze kilka kilometrów od miejsca, w którym stracono łączność – kontynuował.

- Jeżeli było to kontrolowane wodowanie, możemy znaleźć tratwę ratunkową. Jeżeli jednak kontrolowane nie było, spodziewam się znalezienia wraku.

Serwis Flighradar24 informuje, że samolot, którym leciał Emiliano Sala jest wyposażony w niezbyt nowoczesne transpondery, co nie pozwala na tę chwilę na odtworzenie dokładnej trasy maszyny.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/mirror.co.uk/MW