Zamknij

Śmierć Emiliano Sali: Pilot nie miał uprawnień do lotu [NOWE FAKTY]

Maciej Walasek
31.03.2019 20:46
Emiliano Sala
fot. PAP/EPA

Komisja Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) w Wielkiej Brytanii opublikowała raport z wypadku, w którym tragiczną śmierć poniósł Emiliano Sali.W komunikacie podano, że pilot lecący z piłkarzem nie miał odpowiednich uprawnień do kierowania samolotem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala w styczniu podpisał kontrakt z Cardiff City. Po kilku dniach prywatny samolot, którym podróżował Argentyńczyk zniknął z radarów w okolicy wyspy Guernsey. Na kilka dni przed zerwaniem kontaktu, zawodnik kontaktował się ze swoją rodziną i znajomymi, gdzie informował o kiepskim stanie maszyny.

Cardiff City nie chce płacić za transfer Emiliano Sali. Kontrakt był nieważny?

Kiedy samolot zniknął z radarów podjęto poszukiwania. Po kilkunastu dniach udało się znaleźć wrak, w którym znajdowało się ciało piłkarza. Po dwóch miesiącach na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące pilota, Davida Ibbotsona, który miał nie posiadać licencji do kierowania maszyną. Ponadto mężczyzna nie mógł latać w nocy z powodu daltonizmu, na który chorował. Jak informuje „Daily Mail”, samolot wystartował godzinę po zachodzie słońca.

Emiliano Sala - transfer z Nantes do Cardiff

28-letni Argentyńczyk miał przenieść się z Nantes do Cardiff City za 17 milionów euro. Dwa dni przed tragedią podpisał kontrakt z walijskim zespołem.  

RadioZET.pl/onet.pl/MW