Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emiliano Sala: Działacze uzbierali fortunę na wznowienie poszukiwań

27.01.2019 12:02
sport

Emiliano Sala wciąż uznawany jest za zaginionego. Wobec zawieszenia akcji poszukiwawczej, piłkarze i działacze zmobilizowali się i zaczęli zbierać pieniądze na jej wznowienie.

Emiliano Sala fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Emiliano Sala zaginął w nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche podczas podróży z Nantes do Cardiff. Dzień wcześniej 28-latek podpisał kontrakt z walijskim jedynakiem w Premier League. Służby poszukiwawcze w czwartek wydały komunikat o zakończeniu akcji. "Szanse na odnalezienie żywych są znikome" - napisano w oświadczeniu.

Z decyzją nie mogła pogodzić się rodzina zawodnika, a także bliscy, piłkarze i działacze. Ci ostatni postanowili pójść o krok dalej i zorganizowali specjalną zbiórkę pieniędzy na wznowienie akcji poszukiwawczej. Na kampanię zareagowało ponad 3 tys. osób. Chociaż większość wpłat jest anonimowa, pośród wielu przelewów można dostrzec nazwiska piłkarzy i futbolowych działaczy m.in. trenera FC Nantes, Vahida Halilhodzicia, Dimitriego Payeta czy Adriena Rabiota.

Na tę chwilę uzbierano 269 tys. euro, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę ponad miliona złotych. Cel, jaki wyznaczyli sobie organizatorzy – 300 tys. euro został osiągnięty w prawie jeden dzień.

Emiliano Sala: Ostatnia wiadomość przed zaginięciem

Argentyńskie media poinformowały, że Sala wysłał do rodziny wiadomość przez aplikację telefoniczną, w której napisał: "Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść".  

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń