Krychowiak musi szukać nowego klubu. Emery go nie chce

Krzysztof Sobczak
20.07.2017 16:45
Grzegorz Krychowiak
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- Krychowiak nie zrobił postępów, a tego wymaga się w takim klubie jak PSG - ocenił trener paryżan Unai Emery. W jego ocenie, Polak musi poszukać sobie nowego pracodawcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zakończeniu pierwszego, bardzo nieudanego sezonu w PSG Krychowiak zapowiadał, że zamierza zostać w stolicy Francji, by powalczyć o wyjściowy skład. Teraz te plany musi jednak zweryfikować - najpierw nie pojechał z drużyną na tournee do USA, gdzie PSG zagra towarzysko m.in. z Juventusem, którego bramkarzem został Wojciech Szczęsny, a teraz wyszło na jaw, że Unai Emery nie widzi go w drużynie na kolejny rok.

Zobacz także

- Chcielibyśmy sprowadzić pomocnika, który specjalizuje się w odbiorze piłki, dobrze umie ją rozgrywać i pasuje do stylu naszego zespołu. Rozmawiałem z Grzegorzem Krychowiakiem i jestem przekonany, że on może być ważnym elementem świetnego zespołu, ale w PSG spora część piłkarzy musi być w stanie zrobić krok na wyższy poziom. To klub inny niż wszystkie. Zasugerowałem mu, że powinien zmienić klub na taki, którego styl będzie bardziej pasował do jego stylu gry - powiedział Unai Emery, szkoleniowiec, który doskonale zna Polaka jeszcze z czasów wspólnej pracy w Sevilli. Jeśli były trener mówi, że nie zrobił postępów, to znaczy, że czas na podjęcie męskiej decyzji o zmianie barw klubowych.

Grzegorz Krychowiak zawiódł na całej linii. W zakończonym sezonie, także ze względu na kontuzje, rozegrał zaledwie 19 spotkań w większości wchodząc na ostatnie minuty. Po raz ostatni wystąpił 8 marca w przegranym 1:6 meczu z Barceloną. Potem stracił jeszcze miejsce w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski, którą w przyszłym roku najprawdopodobniej czekają mistrzostwa świata.

W ostatnich miesiącach mówiło się o zainteresowaniu Krychowiakiem ze strony włoskich drużyn: AC Milan i Interu Mediolan, a w tym tygodniu pojawiły się nowe spekulacje łączące Polaka z Atletico Madryt (które jednak ma zakaz transferowy do stycznia) oraz Valencią. "Krycha" z kolei chciałby trafić do Anglii.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS