Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krychowiak musi szukać nowego klubu. Emery go nie chce

20.07.2017 16:45
sport

- Krychowiak nie zrobił postępów, a tego wymaga się w takim klubie jak PSG - ocenił trener paryżan Unai Emery. W jego ocenie, Polak musi poszukać sobie nowego pracodawcy.

Grzegorz Krychowiak fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zakończeniu pierwszego, bardzo nieudanego sezonu w PSG Krychowiak zapowiadał, że zamierza zostać w stolicy Francji, by powalczyć o wyjściowy skład. Teraz te plany musi jednak zweryfikować - najpierw nie pojechał z drużyną na tournee do USA, gdzie PSG zagra towarzysko m.in. z Juventusem, którego bramkarzem został Wojciech Szczęsny, a teraz wyszło na jaw, że Unai Emery nie widzi go w drużynie na kolejny rok.

- Chcielibyśmy sprowadzić pomocnika, który specjalizuje się w odbiorze piłki, dobrze umie ją rozgrywać i pasuje do stylu naszego zespołu. Rozmawiałem z Grzegorzem Krychowiakiem i jestem przekonany, że on może być ważnym elementem świetnego zespołu, ale w PSG spora część piłkarzy musi być w stanie zrobić krok na wyższy poziom. To klub inny niż wszystkie. Zasugerowałem mu, że powinien zmienić klub na taki, którego styl będzie bardziej pasował do jego stylu gry - powiedział Unai Emery, szkoleniowiec, który doskonale zna Polaka jeszcze z czasów wspólnej pracy w Sevilli. Jeśli były trener mówi, że nie zrobił postępów, to znaczy, że czas na podjęcie męskiej decyzji o zmianie barw klubowych.

Grzegorz Krychowiak zawiódł na całej linii. W zakończonym sezonie, także ze względu na kontuzje, rozegrał zaledwie 19 spotkań w większości wchodząc na ostatnie minuty. Po raz ostatni wystąpił 8 marca w przegranym 1:6 meczu z Barceloną. Potem stracił jeszcze miejsce w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski, którą w przyszłym roku najprawdopodobniej czekają mistrzostwa świata.

W ostatnich miesiącach mówiło się o zainteresowaniu Krychowiakiem ze strony włoskich drużyn: AC Milan i Interu Mediolan, a w tym tygodniu pojawiły się nowe spekulacje łączące Polaka z Atletico Madryt (które jednak ma zakaz transferowy do stycznia) oraz Valencią. "Krycha" z kolei chciałby trafić do Anglii.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń