Liga Europy nie dla Górnika. Zabrzanie wysoko przegrali ze Słowakami

02.08.2018 19:35

Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z Trencinem aż 1:4 i odpadł z eliminacji Lig Europy już w 2. rundzie. Pierwszy mecz w Zabrzu także wygrali Słowacy - 1:0.

Liga Europy nie dla Górnika. Zabrzanie wysoko przegrali ze Słowakami fot. PAP/EPA

Górnik podzielił los Legii Warszawa, która w eliminacjach Ligi Mistrzów także przegrała z zespołem ze Słowacji. Mistrzowie Polski 1:2 w dwumeczu ulegli Spartakowi Trnava.

Zabrzanie przystępowali do spotkania z Trencinem po poraż 0:1 w pierwszym meczu. Rywale szybko pozbawili jednak polski zespół marzeń o odrobieniu strat. Po 10 minutach prowadzili 1:0, a po kolejnych 10 dołożyli następne trafienie.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz o Superpuchar Europy

Po przerwie bramkarza Górnika pokonali jeszcze Philip Azango i Hamza Catakovic, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Honorową bramkę dla Zabrzan strzelił Daniel Smuga.

AS Trencin – Górnik Zabrze 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Igor Angulo (10-samobójcza), 2:0 Hamza Catakovic (20), 3:0 Philip Azango (59), 3:1 Daniel Smuga (60), 4:1 Hamza Catakovic (90)

AS Trencin: Igor Semrinec - Reuben Yem, Martin Sulek, James Lawrence, Lukas Skovajsa - Hamza Catakovic, Ashran El Mahdioui (90+1. Philippe van Arnhem) , Abdul Zubairu - Joey Sleegers, Antonio Mance (90+1. Umeka Umeh), Philip Azango (86. Osman Bukari)

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz - Daniel Liszka (46. Daniel Smuga), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz (46. Konrad Nowak)- Igor Angulo, Jesus Jimenez (73. Adam Ryczkowski)