Polki wznowią rywalizację z Czeszkami w el. ME

29.05.2020 16:16
Polki wznawiają rywalizację w el. ME kobiet
fot. Krzysztof Radzki/East News

Polskie piłkarki nożne wrześniowymi meczami z Czeszkami wznowią eliminacje do mistrzostw Europy, przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Nowe terminy przełożonych spotkań kwalifikacyjnych ogłosiła europejska federacja UEFA.

Polki są liderkami grupy D po trzech rozegranych spotkaniach. W kwietniu miały grać z Azerbejdżanem i Mołdawią, a w czerwcu – z Hiszpanią. Eliminacje zostały jednak przerwane, europejska federacja przeniosła finały ME w Anglii o rok, na lato 2022.

Drużyna trenera Miłosza Stępińskiego tegoroczną cześć eliminacji rozpoczęła od dwóch wygranych po 5:0 – w Warszawie z Mołdawią i w Baku z Azerbejdżanem.

El. ME kobiet: na którym miejscu Polki?

Polki miały zainaugurować walkę o ME wyjazdowym meczem z Czeszkami 3 września 2019. Dzień przed spotkaniem zostało ono - z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek – przełożone. W efekcie biało-czerwone wystartowały do walki o ME od listopadowego bezbramkowego remisu z wyżej notowaną Hiszpanią w Lublinie.

W eliminacjach ME uczestniczy 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia.

Finały zostaną rozegrane 6-31 lipca 2022 w Anglii.

Terminarz pozostałych do rozegrania meczów Polek:

18 września Czechy – Polska22 września Polska – Czechy23 października Polska – Azerbejdżan27 października Mołdawia – Polska1 grudnia Hiszpania – Polska

Tabela grupy D:

                M pkt bramki

1. Polska 3 7 10-0

2. Hiszpania 3 7 9-1

3. Czechy 3 6 12-5

4. Mołdawia 3 3 3-13

5. Azerbejdżan 4 0 1-16

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP