El. MŚ 2018: Niespodzianka w Sztokholmie, Szwedzi bliżej awansu!

10.11.2017 23:12

Szwecja wygrała w Sztokholmie z Włochami 1:0 (0:0) w pierwszym meczu barażowym eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Rewanż w poniedziałek w Mediolanie.

Szwecja Włochy fot. PAP/EPA

Po udanych eliminacjach, Szwedzi nie przestraszyli się zespołu Azzurrich i od pierwszych minut to oni byli częściej przy piłce. Z kolei goście skupili się bardziej na obronie niż ofensywie. Jednak w pierwszych minutach meczu, to Włosi mogli wyjść na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Darmiana, Belotti niecelnie uderzył i piłka minęła bramkę rywali.

Zagłosuj

Czy w rewanżu Włochy pokonają Szwecję i awansują na mundial w Rosji?

W drugiej połowie, mając większe posiadanie piłki, Szwedzi coraz śmielej pozwalali sobie na stwarzanie dogodnych sytuacji. Wreszcie w 61. minucie Johansson uderzył futbolówkę zza pola karnego, ta po drodze odbiła się od jednego z zawodników i całkowicie zmyliła Buffona. Od tej chwili, Włosi rzucili się do ataku, lecz ich próby nie zakończyły się dla nich pomyślnie. Dogodną sytuację miał Darmian, ale po jego strzale piłka uderzyła w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy. Mistrzowie świata z 2006 roku będą musieli postawić wszystko na jedną kartę, aby w rewanżu nie doszło do sensacji.

Drugi mecz między tymi drużynami zostanie rozegrany w poniedziałek (13 listopada).

Szwecja - Włochy 1:0 (0:0).

Bramka: Jakob Johansson (61). Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).