El. MŚ 2018: Hat-trick Ronaldo, dziewięć goli Belgii, katastrofa Holandii

31.08.2017 22:27

W najciekawszym czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw świata Francja pokonała Holandię aż 4:0, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił nowy nabytek PSG, Kylian Mbappe. Dziewięć goli Gibraltarowi wbili Belgowie.

Francja - Holandia fot. PAP/EPA

"Czerwone Diabły" już w 27. minucie prowadziły 4:0, a pierwszą połowę zakończyły wynikiem 6:0 i stratą... jednego gracza. W końcówce bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Axel Witsel, który wcześniej zdobył ładnego gola "nożycami". Ostatecznie Belowie wygrali z Gibraltarem aż 9:0. Rywale również kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Erina Barnetta. Hat-trickami w tym spotkaniu popisali się skrzydłowy PSG Thomas Meunier i napastnik Manchesteru United Romelu Lukaku.

W innych meczach grupy H Cypr pokonał Bośnię i Hercegowinę 3:2, chociaż do 65. minuty przegrywał 0:2, a Grecja bezbramkowo zremisowała z Estonią.

Podobnym osiągnięciem co Meunier i Lukaku może pochwalić się Cristiano Ronaldo. Portugalia wygrała z Wyspami Owczymi 5:1, ale wciąż pozostaje na 2. miejscu w grupie B. Trzy punkty więcej ma niepokonana w tych eliminacjach Szwajcaria (komplet 21 "oczek"), która w czwartek bez problemu uporała się z Andorą (3:0). Zwycięstwo odnieśli także Węgrzy (3:1 z Łotwą).

Holenderska piłka od dłuższego czasu przeżywa regres. Oranje nie zakwalifikowali się na Euro 2016 i wszystko wskazuje na to, że zabraknie ich także w MŚ 2018. W czwartek Arjen Robben i spółka przegrali z Francją aż 0:4 i spadli z 3. na 4. miejsce w grupie A. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Lemar, a po razie Griezmann i Mbappe, który tego samego dnia oficjalnie przeniósł się z AS Monaco do PSG.

W innych spotkaniach grupy A Bułgaria pokonała u siebie Szwecję 3:2, a Luksemburg ograł Białoruś 1:0.